»   Skautlus   »   Tegevus   »   Kontakt   »   Viited   »   Kodumetsa   »   Foorum   »   Galerii   »   Koostöö   »  Käsiraamat  

  Kontakt
» Tel: +372 646 65 30
» Mob: +372 53 445 171
» E-mail: info@skaut.ee
» Skype Minu staatus Kristi
» üksused | peastaap

  Uuemad foorumi teated
» Talimängudbudu
» RE: Skaudijuhi...kris
» Skaudijuhi kursus -...Deiv
 Uuemad foorumi teemad
» (0)Talimängud
» (1)Skaudijuhi kursus -...
» (1)RE:
» muud teemad...

  Skautlus nähtavamaks
skaut.ee/mobskaut.ee/wap

  Hea mõte kasutamiseks
.../-.-/.-/..-/-/
Morse ja selle tähestiku leiutas ameerika leidur. Morse on rahvusvaheline kood teadete edastamiseks telegraafi teel.

  Logi sisse
Kasutajanimi:
Parool:

» Registreeru kasutajaks
» Unustasin parooli
  Facebook fännileht

  InfoÕnne sünnipäevaks: Marge Jegers (31.01); Lauri Läänemets (31.01); Sirje Pool (30.01); Rain Saar (03.02); Anna Zavolner (02.02);

» Peateemade juurde
» Alusta uut alateemat

» Vastan sellele teemale
(1) Kodulehe arendamine(1) Pildid
(1) Reedel rattaga...(2) Maa tund
(3) skautide ajakiri(4) Skaut on looduse sõer...
(4) nõupäevad 2007 -...(1) reg. lehed olümpia jaoks
(3) Pronksõdur ja vandaalid(6) Üleskutse - Kristjan...
(1) Uus president on ka... » kõik vanemad teemad
Ettepanekud ja arutelu - Maa tund
Loetud: 4017 korda
17.03.2009 12:15 (kristi )

Tere kallid skaudid.

Sel aastal kutsub ESÜ oma liikmeid osa võtma maa tunnist, mis toimub 28.märts kell 20.30-21.30. Kas mõned meie üksused olid teadlikud sellest üritusest ka eelmisel aastal ja võtsid maa tunnist osa? Kui jah, siis jaga meiega oma muljeid, et kus seda tundi tähistasite ja mida tegite.

Kindlasti tasub kirjutada ka teistel - räägi meile, kuidas, kus ja kellega plaanid tähistada Maa tundi. Mida arvate sellisest ettevõtmisest?


RE: Maa tund
17.03.2009 13:38 (Deivis )

Ökoskautide üksuse juhina ma loomulikult liitun selle üleskutsega ja soovitan kõigil mõelda läbi oma elektritarbimine ning mitte ainult ühe kampaania raames vaid igapeävaselt jälgida säästliku elektri tarbimsie põhimõtteid.

Mina isiklikult olin teadlik sellise kampaania olemusest ning jälgisin ka eelmistel aastatel Eesti elektrienergia tarvet. Mõned ökoskaudid osalesid ka aktiivselt kampaanias. Kutsuti ju ka TV otsesaates inimesi osalema selles katses ning tulemus oli märatav. Eesti energiatarve langes selleks hetkeks olulisel määral. Olgu siinjuures kohe mainitud, et Eesti elektrivõrgu koormusgraafikut on kõigil võimalik jälgida Interneti vahendusel aadressil: http://www.pohivork.ee/index.php?id=503, kus on ka 24 h graafik ning mis uueneb iga 5 minuti tagant. Kuna aga paljud elanikud lülitasid kindlasti välja ka enda külmikud ja muud tegelikult vajalikud ja mitte tarbetud elektritarvikud, siis ei anna kahjuks see katse selget pilti, milline oleks elanikonna tegelik ökonoomne elektrienergia tarve.

Siiski kaasnevad sellises katses massilisel osalemisel ka teatavad ohud elektrienergia süsteemile. Oletame, et kui kõik firmad ja eraisikud lülitaksid välja kõik seadmed, mida nad saaksid välja lülitada väga väikese aja jooksul, siis jääks elektrijaamas toodetud elekter sisuliselt üle ja seda poleks võimalik kuskile panna. Kindlasti arvestavad ka elektrijaamad sellise kampaania olemusega ning vähendavad elektri tootmist vastavalt tarbitava tarbimise vähenemisele. Siiski, kui kõik energiatarvikud taas korraga ja üheaegselt sisse lülitatakse võib see kaasa tuua tõsiseid tagajärgi üle terve energiavõrgu. Loodame et loomulikult seda ei juhtu.

Sellest kõigest hoolimata peaks meist igaüks veelkord vaatama üle enda energiatarbimise harjumused. Eelkõige elektri, sest see on kõige esimene ja kiirem võimalus koguenergiat säästa. Kasutage säästulampe, lülitage alati tuled välja, kui te nende valgust otseselt ei vaja nt. lahkudes ruumist, kasutage elektripliidil õige suurusega potti või panni õige suurusega pliidiraual, lülitage oma külmik tööle vähema võimsusega, kui seal pole palju asju, lülitage alati arvuti välja enne töölt lahkumist või magamaminekut jne.

Energiasäästust saate lugeda põhjalikumalt Eesti Rohelise Liikumise koduleheküljelt: http://www.roheline.ee/content/view/28/65/lang,et/

Indu kõigile ja tuletan taas meelde, et skaut on looduse sõber :)


Saadan kommentaari (Ettepanekud ja arutelu - Maa tund)
Pealkiri:
Kasutajanimi ???:
Parool:

Lubatud HTML: <b><i><u><small><center><hr><li><a> ???
Hea tava kohaselt ei ole Sul õigust meie veebilehel levitada vale informatsiooni, õhutada vaenu ja kutsuda üles ebaseaduslikule tegevusele. Meil on õigus retsenseerida kirju ja kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele.

Ole valmis - Alati valmis...