»   Skautlus   »   Tegevus   »   Kontakt   »   Viited   »   Kodumetsa   »   Foorum   »   Galerii   »   Koostöö   »  Käsiraamat  

» Uudised
» Üritused
   ESÜ tegevuskava 
   Suurlaagrid 
» Tegevuse info
» Järgud ja erialad
» Skauditarkused

  Kontakt
» Tel: +372 646 65 30
» Mob: +372 53 445 171
» E-mail: info@skaut.ee
» Skype Minu staatus Kristi
» üksused | peastaap

  Uuemad foorumi teated
» Talimängudbudu
» RE: Skaudijuhi...kris
» Skaudijuhi kursus -...Deiv
 Uuemad foorumi teemad
» (0)Talimängud
» (1)Skaudijuhi kursus -...
» (1)RE:
» muud teemad...

  Skautlus nähtavamaks
skaut.ee/mobskaut.ee/wap

  Hea mõte kasutamiseks
Matkakott ja varustus
Kuldne reegel: võta kaasa nii palju kui vajalik ja nii vähe kui võimalik.

  Logi sisse
Kasutajanimi:
Parool:

» Registreeru kasutajaks
» Unustasin parooli
  Facebook fännileht

  Info


ESÜ tegevuskava

Vaata täiendavalt «Eesti skautlus 100» tegevusi


ERNA matk
[09-11.08.2012] (Kautla)
Korraldaja: Lauri Läänemets
E-mail:

Lisainfo:
AJALUGU
2012. aastal juba 13. korda toimuv Eesti Skautide Ühingu poolt korraldatav ERNA matk tuleb osalejate ette põnevate muudatustega. Valikus on kaks rada, milledest mõlemad kannavad ajaloolise Erna retke luuregruppide nimedest tulenevalt nimetusi – HAUKA (Erna retkel Haukka) ja TÜMLERI (Erna retkel Tümmleri). Haukka oli 1943. aastal Soome poolt loodud raadioluuregrupp, mis saadeti Saksa okupatsiooni all olevasse Eestisse. Haukka tähendab soome keeles “kull” ja kuna skautidel on komme panna oma salkadele samuti looma-linnunimesid, siis sellest tulenevalt on meie matkal Haukkast saanud eestipäraselt Haugas (ehk Hauka rada) ning Tümmlerist analoogselt Tümler.

AEG JA KOHT
ERNA matk 2012 start toimub HAUKA ehk 36h rajal neljapäeval, 09. augusti õhtul kell 20:00-22:00 ja TÜMLERI ehk 24h rajal reedel, 10. augusti hommikul kell 06:00-10:00. Igal võistkonnal on kindel stardiaeg, mille aluseks on võistkonna matkale registreerimise järjekord. Stardi asukoht on Kose-Ristil Tartu mnt ääres, Tallinna poolt tulles vasakut kätt. Hea orientiir stardipaiga leidmiseks on üle maantee asuv sinine tsistern-tankla umbes 500 m enne Kose risti.
Matka finiš asub traditsiooniliselt Kautlas.
Igal võistkonnal on aega matkal olla vastavalt valitud rajale täpselt 24 või 36 tundi alates oma stardi kellaajast (arvestust peetakse korraldusmeeskonna kella järgi). Finišisse peavad võistkonnad jõudma vastavalt 23h 45min kuni 24h või 35h 45min kuni 36h pärast oma stardiaega, varem ega hiljem ei tohi tulla, st võistlusarvetuses enam mitte osalemist. Finišialaks loeme piirkonda umbes 500 m raadiusega ümber Kautla finišikeskuse.
Mõlemal rajal on tegevuspunktid, kus tuleb lahendada erinevaid leidlikkust, mõtlemist, osavust, jõudu ja kindlasti koostööd nõudvaid ülesandeid, mille sooritust hinnatakse punktisüsteemi alusel. Mõlemal rajal on võimalik vastutegevus. Tegevuspunktid tuleb läbida järjekorras, punkti vahelejätmine tähendab võistlusarvestuses enam mitte osalemist.
Radade orienteeruvad pikkused on järgmised:
HAUKA rada (36h) - 40 km + orienteerumine;
TÜMLERI rada (24h) - 30 km + orienteerumine.
Orienteerumise osa pikkuse ja raskuse saab iga võistkond rajal ise valida. Ette on antud minimaalselt vajalik orienteerumispunktide läbimise arv, kuid kui palju ja millise tasemega punkte võistkond orienteerumisalal võtab, on iga võistkonna oma teha kujundades sellega siis ka oma kogutud punktide kogusummat.

VARUSTUS
Kohustuslik isiklik varustus:
• töökorras laetud akuga mobiiltelefon;
• kompass;
• töökorras taskulamp/pealamp;
• 1 liiter joogivett;
• esmaabipakk (plaastrid, steriilne side) koos vilega.
Võistkonna kohustuslik varustus:
• meditsiinivarustus (plaastrid, hõõrdumiste/haava puhastamisvahendid, elastikside);
• julgestusköis (20 m, 10-15 mm läbimõõduga);
• kirjutusvahendid (vihmas, külmas töötavad).
Kohustusliku varustuse olemasolu kontrollitakse stardis ning iga puuduolev asi/ese annab võistkonnale -1 punkti. Võistkonda ei lubata rajale, kui puuduvad:
• võistkonna esmaabivarustus;
• julgestusköied;
• mobiiltelefonid.
Soovitav on kaasa võtta ka allergiaravimid, tagavarajalatsid, soe pesu ja soojad sokid ning vihmakeep, samuti toit ja priimus sooja joogi vm valmistamiseks. Lõkke tegemine on rajal keelatud. Mobiiltelefon, kaasasolevad dokumendid, raha jms soovitame paigutada veekindlasse kotti, kuna osalejate riided ja varustus võivad rajal märguda ning rikneda.

HÜÜD
Startides ja finišisse jõudes ning rajal olles, kui keegi punktikohtunikest äkitselt küsib, ootame igalt võistkonnalt ka oma hüüdu. Skautidel on nimelt tänu avaldamiseks või enda tutvustamiseks komme teha erinevaid hüüde, nt “Ükskõik kui suur vihm või tuul – Tormilinnul naerul suu!”. Hüüd võiks sisaldada võistkonna nime ja selle sisu võib vastavalt olukorra muutumisele matka ajal ka muutuda.

OSALEJATE ARV VÕISTKONNAS
HAUKA rada (36h) - 4 (kõik vähemalt 18-aastased);
TÜMLERI rada (24h) - 4-6 (sh vähemalt üks osaleja 18-aastane).
TÜMLERI rajal toimub eraldi punktiarvestus nende võistkondade vahel, kellel on võistkonnas alla 14-aastaseid (k.a.) osalejaid.

REGISTREERIMINE
Matkale registreerimine algab 01.06.2012 ja kestab kuni 01.08.2012 või varem kohtade täitumisel. Registreerimiseks saatke palun oma võistkonna nimi, rajavalik ja kontaktisiku nimi ning e-posti aadress ja telefoninumber aadressile erna@skaut.ee. Stardijärjekord tekib vastavalt registreerimise järjekorrale. Kes ees, see ERNAl!

TRANSPORT JA MATKA LÕPETAMINE
Transport stardipaika/finišipaigast on osalejate enda organiseerida. Kohapeal saab telkida ja siinkohal paneme osalejatele südamele, et pärast matka lubataks endale kindlasti väike puhkus enne rooli taha istumist. Finišis pakume sooja suppi ja teed. Matka lõpetamine ja osalejate auhindamine toimub laupäeva hommikul kell 11:30 Kautla memoriaali juures, kuhu ootame kõiki matkal osalejaid, korraldajaid, aga ka kõiki teisi huvilisi!

TRÄKKERID
Kõikidel võistkondadele antakse rajale kaasa ka träkkerid, mis salvestavad võistkonna liikumist ning mida jälgib matka ajal VAJ (võistlejate asukoha jälgimissüsteem). Pärast matka on võimalik kõikidel osalejatel interneti kaudu vaadata ka oma läbitud rada ning seda analüüsida.
Träkkerite „joonistatud“ tulemusi saab jälgida Internetis aadressil http://sportrec.navirec.com/ui/#17vbeqf
Senikaua, kui võistlus käib, on näha ainult start ja finiš ning kõikide matkaliste liikumised. Pärast võistlust lisatakse ka vastutegevus ja raja punktid.

KONTAKTID
E-post: erna(at)skaut.ee
Tel: (+372) 56 62 9678
ERNA matk 2012 Facebookis: http://www.facebook.com/groups/182398278548793/

Tule ERNAle, saad elamuse!

Sirje Pool
ERNA matk 2012 infojuht
Hind:
OSAVÕTUTASUD
HAUKA rada (36h) - 30 EUR/osaleja;
TÜMLERI rada (24h) - 25 EUR/osaleja (alla 14-aastased (k.a.) 20 EUR).
Osavõtumaksu palume tasuda Eesti Skautide Ühingu kontole 10022049447003 , märkides kindlasti selgituseks "ERNA matk", võistkonna nimi ja mitme inimese eest tasuti. Osavõtutasu ei kuulu tagastamisele.

ERNA matka toetab Kaitseministeerium.

Saadan kommentaari
Pealkiri:
Kasutajanimi ???:
Parool:


Hea tava kohaselt ei ole Sul õigust meie veebilehel levitada vale informatsiooni, õhutada vaenu ja kutsuda üles ebaseaduslikule tegevusele. Meil on õigus retsenseerida kirju ja kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele.
| Arhiiv - toimunud |
üritused meil...
Juuli
14-19.07.2015 Balti jamboree Lisatud fail: pdf  > Baltic Jamobree 2015 terviseankeet_toimetatav.pdf Lisatud fail: pdf  > Baltic Olympic Jamobree 2015 Personal registration sheet_editable.pdf
üritused mujal...
28.07-08.08.2015 23. Maailmajamboree Jaapan


T - Tulemus olemas
Ole valmis - Alati valmis...