LÄÄNEMAA SÜGISRETK 24.-25.08.2018

Lääne Skautide Maleva korraldatav Läänemaa Sügisretk tuleb taas!

Matka selle aastane teekond viib meid läbi Lääne-Eesti ilusate metsade, soode ja rabade. Ligikaudu 50-kilomeetrisel matkal ootavad osalejaid ees mitmekülgsed tegevuspunktid, kus pannakse proovile matkajate oskused ja teadmised.

OSALEJAD/SIHTGRUPP: Sügisretk on paras katsumus eri vanuses ja kogemustega matkasõbrale. Seega ootame matkale skaute, skaudisõpru ja kõiki matkahuvilisi. Matkal osaletakse võistkondadega, ühes võistkonnas võiks olla 3-7 matkalist, kellest vähemalt üks peab olema täisealine ja meeskonna eest vastutav. Lisaks pakume sel aastal võimalust osaleda lastega peredel ühepäevasel retkel.

Esimest korda Läänemaa Sügisretke raames toimub ka ühepäevane perematk. Eesmärk on kutsuda pered loodust nautima ja koos meeskondlikke ülesandeid lahendama. Umbes 20 kilomeetrise retke käigus saavad proovile panna end nii vanemad kui ka pere nooremad liikmed.

Juhime tähelepanu, et ka perematk toimub Läänemaa metsikus looduses, mis on ühelt poolt põnev, samas ka väljakutsuv. Sellega peaksid kõik pered arvestama.

Perematk saab alguse laupäeval 25. augustil kell 9.00 Veski karjääri juurest. Täpsem stardiaeg selgub registreerumisel.

Matk ei lõpe samas asukohas stardiga, kuid vajadusel saavad korraldajad juhid toimetada autodeni tagasi peale matka lõppu.

TEGEVUS/EESMÄRK: Traditsioonilisele matkale lisavad põnevust õpetlikud ning osalejate teadmisi-oskusi testivad tegevuspunktid.

AJAKAVA: Läänemaa sügisretk saab alguse reedel (24.08) Lääne-Nigula vallast ja laupäeva õhtuks (25.08) orienteeruvalt kell 20.00 jõutakse sihtkohta, kus on soovijatel võimalik ka ööbima jääda.

ÖÖBIMINE: Ööbimise korraldab ja varustuse võtab kaasa iga meeskond ise, rajal on telkimisplatsid.

VARUSTUS: Mugav matkakott; piisavalt vedelikku (korraldajate poolt on tagatud joogivesi vaid kontrollpunktides, samas võimalik, et osad salgad on end „ülevarustanud"); söök/jook vastavalt enda soovidele; ööbimisvarustus (telk või ööbimiskoha ehitamiseks kile ja nöörid, soe magamiskott ja magamisalus); esmaabi kott (plaastrid, desinfitseerimisvahend, sidemed, söetabletid, valuvaigistid); vähemalt 2 täislaetud ja vastupidava akuga mobiiltelefoni meeskonna peale (1 fotojahiks, 1 hädaolukordadeks); veekindlad ja soojad riided; vahetusriideid piisavalt, et ka märja ja jaheda ilmaga end soojas hoida; tuletegemise ja toidu valmistamise vahendid; nuga või väike kirves; kompass; pealamp (soovitavalt mitu salga peale); skaudi kaelarätt (kui on olemas).

REGISTREERIMINE: Registreerimine on avatud kuni 23.08.2018 või kuni kohti jätkub. Registreerumiseks täida vorm https://goo.gl/forms/PqFUEOMiNLlI1ONy2

OSAVÕTUTASU:

1.06-31.07 on osavõtutasu ESÜ aktiivsetele liikmetele* 15€ ning mitteliikmetele 20€.

1.08-23.08 on osavõtutasu ESÜ aktiivsetele liikmetele* 20€ ning mitteliikmetele 30€.

* ESÜ aktiivne liige on liige, kes on esitanud liikme avalduse ning tasunud käimasoleva aasta liikmemaksu.

Perematkal osalevatele lastele on osavõtt tasuta.

Osavõtutasus sisaldub muuhulgas osaliselt toitlustust (laupäeva lõunasöök, lõpp-punkti toitlustus). Osavõtutasu palume kanda Eesti Skautide Ühingu arvele SEB pangas EE581010022049447003, selgituse lahtrisse märkida “Läänemaa sügisretk", võistkonna nimi ning osaleja(te) nimi/nimed, kelle eest raha üle kantakse.

Osavõtutasu ülekandmisega nõustutakse (lapse) osalemisega üritusel, sh võib ESÜ üritusel tehtavat foto- ja videomaterjali kasutada teavitustegevustes. Osavõtutasu kuulub tagastamisele avalduse alusel ESÜ haldusjuhile (See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.) kuni esimese registreerimistähtaja lõpuni. Hilisem tagastamine toimub ainult põhjendatud avalduse alusel ESÜ haldusjuhi otsusel.

LISAINFO: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., tel 56 900 160

Ürituse kuupäev 24.08.2018
Ürituse lõpukuupäev 25.08.2018