Noorsootöötaja kutse taotlemise infotund 27. veebruar 2019 -Koolitused - Eesti Skautide Ühing

Noorsootöötaja kutse taotlemise infotund 27. veebruar 2019

Mis on Noorsootöötaja kutse ja miks seda vaja on?

Skaudijuhtidena tegutseme iganädalaselt noortega ning omame nii oma praktikast kui läbitud koolitustelt saadud teadmisi noorsootööst. Noorsootöö maastikul liigutakse selles suunas, et ühildada erinevaid noortega töötavaid inimesi ühtse noorsootöötaja kutsestandardi alla. See on vajalik selleks, et kasutades enda kohta sõna „noorsootöötaja”, mida skaudijuhid ju kindlasti on, oleks see ka kõigile teistele arusaadav ja ühtselt mõistetav. Noorsootöötaja võib olla nii kooli huvijuht, noortekeskuse ringijuht, noortega tegelev vabatahtlik jne, kuid noorsootöötaja kutset omades on Sinu pädevus ja oskused kontrollitud ning kõigile üheselt selged.

Kutse vajalikkuse kohta saab rohkem lugeda SIIT.

Noorsootöötaja kutse omamine on hea võimalus skaudijuhile fikseerida oma teadmised ja oskused ning saada vastu CV-l väljapaistev ametlik ja tunnustatud kutse. See on oluline ka nii ESÜ-le kui üksusele. Kutset omavad ja tunnustatud vabatahtlikud annavad meile kindluse oma kompetentsuse ja konkurentsivõimelisuse kohta just skautlusest tulenevate oskuste ja teadmiste osas. Lisaks liiguvad nii kohalikud omavalitsused kui muud rahastajad selles suunas, et rahastuse määramisel võib saada otsustavaks meie võimekus tegevuse läbiviijate oskusi tõendada. Oled kuulnud laagrikasvataja tunnistusest ja selle vajadusest, et suurlaagrit läbi viia - ka siinkohal on noorsootöötaja kutse abiks, sest noorsootöötaja kutses sisaldub juba laagrikasvataja kutse, ent sellega seonduvaid koolitusi eraldi läbida vaja ei ole.

Seetõttu on ESÜl plaanis toetada oma juhte noorsootöötaja kutse taotlemisel - selleks on vaja täita portfoolio ning läbida eksam (portfoolios väljatoodule tuginev vestlus).

Kuidas see kõik välja näeb?

Sellest saame juba lähemalt rääkida 27. veebruaril kell 18.00 Tallinnas (Advokaadibüroos Triniti, Tartu mnt 2) ja Tartus (Sparki majas, Narva mnt 3) samaaegselt ühendades kaks linna ja kogunenud inimesed videosillaga.  Kohtumisel selgitame võimalusi ja protseduuri, et koos edasi tegutsedes oleks meil kõigil suve hakuks noorsootöötaja kutse juba taskus. Märtsis on kõigil soovijatel võimalik kohtuda ka Eesti Noorsootöö Keskuse esindajaga (1-2 korda), kes vastab hea meelega protsessi käigus tekkinud küsimustele ning vajadusel annab ka nõu portfoolio täitmise osas. Valmis portfoolio esitamise tähtaeg on 4. aprill, eksam-vestlused toimuvad maikuus.

Osavõtt:

Kui soovid sellest kõigest osa saada ja olla valmis lähiajal enda noorsootööalaste oskuste üle mõtisklema, siis registreeri ennast alloleva lingi kaudu. Juhul, kui sa ei saa osaleda 27. veebruari kohtumisel, ei juhtu midagi hullu - kohtumisest paneme üles videosalvestuse või kirjaliku ülevaate ning saad kogu info siiski kätte.

Kutse saamise eksamikulu katab ESÜ.

Huvi korral veidi lisalugemist:

* Väga põhjalik juhend noorsootöötaja kutse ja osakutse taotlejale - https://entk.ee/wp-content/uploads/2018/08/Kutse-taotlemise-juhend_2018.pdf
* Noorsootöötaja kutse tasemete kohta saab lugeda siit - https://entk.ee/noorsootoo-korraldamine/noorsootoo-kvaliteedi-arendamine/noorsootootaja-kutse/kutse-andmine/noorsootootaja-kutse-tasemed/

Ürituse kuupäev 27.02.2019 18:00
Ürituse lõpukuupäev 27.02.2019 20:00
Registreerimise alguse kuupäev 06.02.2019
Kohtade arv Piiramata
Registreerunud 10
Lõpukuupäev 26.02.2019 23:55
Registreerimine antud üritusele on lõppenud.