VÄLISÜRITUSED 2018

Skautlus on osa ülemaailmsest liikumisest ning just rahvusvahelistes laagrites tuleb skautluse tõeline hing välja.
Allpool on kirjeldatud erinevad võimalused erinevatest laagritest osavõtmiseks. Huvi korral võta ühendus välissuhete juhi Sander LillemäegaSee e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.. Laagrisse võib minna üksi, kuid võimalusel saadame suurema grupi.

Tähtsamad üritused, kuhu plaanis saata suurem kontingent:

28. Ukraina rahvusvaheline laager "By the way of Cassacks"
Aeg: 5.-9. mai 2018
Asukoht: 135km Kiievist. Põnev koht metsa, jõe ja põldudega (ala on ohutu).
Tähtaeg huvi näitamiseks: 16.04.2018
Osavõtjad: 12+ koos juhiga ja IST 18+
Osavõtutasu: Sõit Kiievi ja tagasi ning kindlustus. 12+ peavad maksma osavõtutasu 3000UAH ehk u. 90€, IST seda maksma ei pea. Laagri poolt saab telgi, magamiskoti, mati, söök 3x päevas, sündmuse märk, buss Kiievist laagrisse ja tagasi.
Laagris saab kogeda Ukraina parimaid toit ja saab kogeda segu Ukraina traditsioonilisest ja kaasaegsedest üritustest ja mängudest.

Muud silmapaistvad laagrid:

Makedoonia suurlaager 14.-22. juuli 2018; osavõtutasu: 100€. Ürituse info leiad siit.

Poola suurlaager 06.-16. august 2018; osavõtutasu: 150€. Ürituse info leiad siit.

Itaalia suurlaager 01.-13. august 2018; osavõtutasu: 220-250€ siit.

Vahemere jamboree Maltal 01-08. august 2018; osavõtutasu: 280€. Ürituse info leiad siit.

Rohkem infot 2018 aasta laagrite kohta Euroopas:

Suurem toetus üksustele

Kui teie üksusel on soovi saada rahalist toetust kas üksuse arendamiseks, laagriteks või projektideks on olemas võimalus taotleda seda FOSEst ehk Friends of Scouting Europe. Tavaliselt jäävad summad 1000-3000€ vahele. See on üks WOSMi alla kuuluv fond, mis ongi mõeldud üksuste aitamiseks ning mille toetajad varieeruvad erinevatest sponsoritest skautide eneseni. Näiteks on nii meie juhatuse esimees Siim Maripuu kui ka peaskaut Kristjan Pomm regulaarsed toetajad. Kui sul on huvi toetada skautluse arengut, võid sinagi hakata regulaarseks toetajaks. Lisainfo saamiseks kirjuta See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..

Rohkem infot: http://europeanscoutfoundation.com

VÕIMALUS MINNA VABATAHTLIKEKS KASAHSTANI LAAGRISSE.

Laager ise on lastele vanuses 11-17.

AEG- Laager kestab 18.juunist kuni 1.augustini, see aeg on jagatud 8 hooajaks/osaks (1 hooaeg/osa kestab esmapäevast laupäevani.)
* 1.) 18.-23. juuni
* 2.) 25.-30. juuni
* 3.) 2.-7. juuli
* 4.) 9.-14. juuli
* 5.) 16.-21. juuli
* 6.) 23.-28. juuli
* 7.) 30. juuli- 4. august
* 8.) 6.-11. august.
Osa saab võtta mitmest osast/hooajast.

ASUKOHT- (100km Astanast, Akkolo regioonis- ing. k. locality) Kasahstan

OSAVÕTUTASU: Täpset osavõtutasu pole. On asjad, mille laagrikorraldajad annavad ja on asjad, mille eest tuleb ise maksta.

MIS ANTAKSE LAAGRIKORRALDAJATE POOLT- Laagrikorraldajad annavad majutuse Kazakh yurtsis, magamiskoti, mati, 3 einet päevas, 50 USD ühe hooaja/laagri osa peale, transport lennujaamast laagrisse ja tagasi ning kui on soov siis ka transport teisteLE laagriplatsidele.

ISE PEAB MAKSMA- Ise peab maksma lennupiletite, viisa, tervisekindlustuse ja lisakulude eest.

TÄHTAEG HUVI NÄITAMISEKS- 9. aprill 2018

OSAVÕTJAD- Otsitakse võimekaid vabatahtlikke, kes oleks valmis töötama lastega ja on valmis veetma 6 päeva eemal linnast.

Nõuded osavõtjale: 18-30 aastane, inglise ja vene keele oskus, kuulub ESÜsse, soovituslikud oskused/kogemused- ellujäämine, esmaabi, ronimine jne

Laagrisse vabatahtlikuks saab kandideerimisega:

Laagri kirjeldus inglise keeles - https://mailchi.mp/64ee6918fd31/nomads-camp-kazakhstan?e=ec1cb2c48a

Laagrisse registreerimine/kandideerimine - https://drive.google.com/file/d/1OwkZqTpCGisBCSDdlGEIuUjHsAX89MGg/view

Ürituse kuupäev 10.05.2018
Ürituse lõpukuupäev 26.04.2018