Projektid - Eesti Skautide Ühing

 

 

 

 

 

“Ma armastan aidata” annetuskeskkond on suurim vabaühendusi koondav lehekülg Eestis, kus on võimalik annetada endale kõige südamelähedasema projekti või algatuse tarbeks. Eesti Skautide Ühing on Ma armastan aidata keskkonnas juba alates aastast 2015 ning tänu sellele oleme saanud aidata paljudel vähemkindlustatud noortel saada täiel määral osa skautlusest.

Duke of Edinburgh Award (DofEA) ehk eestikeelse nimetusega Arengupreemia on vanemskautidele ja ränduritele mõeldud programm, mis aitab noortel üle kogu maailma olla täna parem kui eile ning samas õpetab ka iseennast paremini tundma. Arengupreemia programmi läbimine on väljakutse ja seiklus üheskoos, kusjuures igaühele on programm omanäoline, sest taseme läbimisel tehtavatele tegevustele saab piiriks olla vaid iseenda kujutlusvõime. 

Igaüks meist teab, mis on julgus. Kuid mis on see, mis meilt iga päev suurimat julgust nõuab? Iga neljas õpilane Eestis puutub kokku kiusamisega. Me räägime palju sellest, kui edukas e-riik on Eesti, kuid miks me ei räägi sellest, et küberkiusamine on Eestis levinum kui ükskõik kus mujal Põhja-Euroopas? On aeg seda rasket tõde endale tunnistada ja tuua suhtluskultuuri tagasi empaatiat, teineteise mõistmist ja hoidmist. 

KÜSKi ehk Kodanikuühiskonna Sihtkapitali vabaühenduste arenguhüppe toetuse abil arendas ESÜ oma koolituskeskust, mis pakub koolitusprogrammi nii ESÜ skaudijuhtidele kui ka väljastpoolt skautlust sihtgrupile, kelleks on noorsootöötajad, noortega töötavad vabatahtlikud, lapsevanemad jt.

TESA ehk Terve Eesti Sihtasutus viis projekti "Joome poole vähem!" raames ellu üleriigilise alkoholivastase sotsiaalkampaania eesmärgiga vähendada riskikäitumist, parandada rahvatervist ja edendada tervislikke eluviise.

Ühised Noored oli koostööprojekt, kus eakaaslastelt õppimise kaudu otsiti lahendusi laste ja noorte korduvõigusrikkumiste vähendamiseks ning sotsiaalmajanduslikest teguritest tulenevate riskiolude maandamiseks, peamiselt ennetustööks.