Metsamärgi koolitus I osa 8.-15. juuli 2018

Käesoleval aastal pakume taas skaudijuhtidele võimalust omandada skautlik kõrgharidus - toimub Metsamärgi ehk Gilwelli kursus.

Mis on Metsamärk?

Kursus on mõeldud  täiskasvanud skaudijuhtidele, et kinnistada teadmisi skautlusest, vaadata sügavamale meie liikumise toimimispõhimõtetesse, saada uusi teadmisi juhiks olemisest ja juhtimisest skautluses, vürtsi lisab kursusele rida praktilisi ülesandeid ning osalejate jaoks on varuks mitmeid üllatusi.

Metsamärk annab teadmisi; Metsamärk innustab; Metsamärk liidab, nii skautluse kui kaaskursuslastega; Metsamärk on elamus.

Metsamärk on otsekui väike skaudilaager, milles osalevad ainult täiskasvanud, kus skautlikku meetodit kasutades ja ka külalislektoreid kaasates, saame üheskoos tunnetada hea salgavaimu olulisust ning läbi tegevuse õppides pürgida edasi oma skaudijuhiteel. Kursus on ka heaks võimaluseks, et kogemusi vahetada, õppida üksteiselt, aeg korra maha võtta ja tunda rõõmu skautlusest. Saad imelise võimaluse olla laagris osaleja!

Kursuse lõpetanud kannavad spetsiaalset  kaelarätivõru, kaelarätti ja „konte“, mis on ühiseks tunnuseks kõigile maailma eri paigus korraldatud Gilwelli kursustele. Tegemist on sarnastel põhimõtetel toimuva skaudijuhi kõrgeima koolitusega, mida iga Skautide Maailmaorganisatsiooni liikmesorganisatsioon on oma vajaduste ja kohaliku skautluse eripära arvestades kohandanud.

Käesolev kursus on 10. Eestis toimuv Metsamärgi kursus. Maailma esimene Gilwelli kursus toimus Inglismaal Gilwell pargis, Baden-Powelli juhtimisel 1919. aastal. Esimene eesti keelne Metsamärgi kursus toimus 1947. aastal Saksamaal.

Millal ja kuidas?

Kursus toimub kolmes osas:
* nädal Tagametsas 8.-15.07.2018;
* nädalalõpp Tagametsas 26.-28.10.2018 (aeg võib muutuda ja täpsustatakse osalejatega pärast I osa lõppu);
* iseseisev ülesanne koolituse järgselt.

Eesmärgiks on, et osalejad lõpetavad ning on kursuse III osa sooritanud Jüripäevaks 2019, täpne ajakava selles osas lepitakse kokku kursuse raames. Iseseisva ülesande ehk kurususetöö teema lepitakse kokku hiljemalt kursuse II osa lõpuks. Kursusetöö peab aitama kaasa skautluse/ESÜ arengule ja teema osas teeb ettepaneku kursusel osaleja.
Vajadusel võib kursuse erinevaid osasid läbida erinevatel aastatel ja I osale on oodatud ka need, kes on kursuse nädalavahetuse osa läbinud varasematel aastatel.

Eeldused kursusele pääsemiseks:
* vanus 18 a. või vanem;
* kogemus skautluses vähemalt paar aastat;
* kasuks tuleb eelnevate skautlike koolituste läbimine;
* eelnev kogemus skaudijuhina;
* skautliku programmi läbimise kõrgem järk.

Kursusel osalemise õiguse otsustab kursuse juhtkond võttes arvesse nii senist tegevust skautluses kui ka osaleja motivatsiooni.

Kursusele registreerimine ja osavõtutasu

Seega anna juba 15. märtsiks teada, kas soovid ja saad osaleda, et kursuse planeerimisega, mis paljuski sõltub ka osalejate arvust, alustada nüüd ja kohe. Kursusele registreerimiseks palume täita allolev registreerimisleht.

Registreerimisega seotud lisainfot saate kursuse juhilt Siim Maripuult, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Kursuse I osa osavõtumaks on 35€ (kehtib registreerunud ja liikmemaksu tasunud ESÜ liikmetele), mille tasumise tähtaeg on 01.06.2018.
Kursuse II osa osavõtumaks on 15€ (kehtib registreerunud ja liikmemaksu tasunud ESÜ liikmetele), mille tasumise tähtaeg on 01.10.2018.
Kui majanduslikel põhjustel on osavõtutasu üle jõu käiv, siis võtke julgesti ühendust koolituse korraldajatega ning proovime leida võimaluse toetamiseks.

Kursuse korraldusmeeskonda kuuluvad kogenud skaudijuhid, kuid kindlasti kaasatakse ka lektoreid spetsialistide seast väljastpoolt organisatsiooni.

Täpne programm ja ajakava ning lisainfo saadetakse koolitusele tulijatele e-maili teel.

Skauditervitustega,
Metsamärk 2018 korraldajate nimel

nskm Siim Maripuu

Lisainfo: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Ürituse kuupäev 08.07.2018
Ürituse lõpukuupäev 15.07.2018