ERNA Matk 07.-09.08.2020

03.06.2020
Piiramata
22.09.2020

ERNA 2020 on järjekorras juba 21. Eesti Skautide Ühingu korraldatavast ERNA matkade sarjast. Matk toimub erinevate raskusastmetega radadel ja nii on võimalik kõigil endale sobiv rada leida. Matk saab alguse Kautlast ning lõpeb samuti sealsamas.

OSALEJAD / SIHTGRUPP: Eesti Skautide Ühingu poolt korraldatav ERNA matk on erinevates raskusastmetes toimuv üritus kõikidele matkahuvilistele alates 15. eluaastast.

TEGEVUS/EESMÄRK: Matk kuulub raskeimate Eestis toimuvate matkade hulka. ERNA matkal osalejad saavad Kesk-Eesti mitmekesises looduses ja augustikuu alguse heitlikes ilmastikuoludes panna proovile oma vastupidavuse, võimed ja oskused. ERNA matka läbimine annab vaheldusrikkaid võimalusi tunnetada oma tugevusi ja nõrkusi, tunda eduelamust saavutustest ja eneseületustest, võidelda väsimusega. ERNA matkal osalemine võimaldab raskustes kogeda kaaslaste tuge ja pühendumist. ERNA, see on eelkõige võitlus iseendaga ja enese eest – mitte alla anda, jõuda lõpuni; kogeda, mitte kujutleda.

RAJAD:

1) HAUKA RADA

• Läbimiseks 36h
  • Pikkus linnulennult 44km + rogain*
  • 4-6 inimest võistkonnas (kõik vähemalt 18-aastased)

2) TÜMLERI RADA

• Läbimiseks 24h
  • Pikkus linnulennult 33km + rogain*
  • 4-6 inimest võistkonnas (sh vähemalt 1 inimene 18-aastane)

3) SKAUTLIK MATKARADA

• Läbimiseks 16h
  • Pikkus linnulennult 23km
  • 4-6 inimest võistkonnas

Kõikidel radadel on tegevuspunktid, kus tuleb lahendada erinevaid leidlikkust, mõtlemist, osavust, jõudu ja kindlasti koostööd nõudvaid ülesandeid. Mõlemal rajal on vastutegevus.

* Rogaini pikkuse ja raskuse saab iga võistkond ise valida. Ette on antud minimaalselt vajalik orienteerumispunktide läbimise arv ja maksimaalne rogainil viibimise aeg.

OSAVÕTUTASUD:

• Hauka rada ja Tümleri rada:
  1. periood (1.juuni – 30 juuni)   45.- / inimene
  2. periood (1.juuli – 30.juuli)     55.- / inimene
  • Skautlik matkarada:
  1. periood (1.juuni – 30 juuni)   40.- / inimene (kuni 16.aastased 15.- / inimene)
  2. periood (1.juuli – 30.juuli)     50.- / inimene (kuni 16.aastased 20.- / inimene)

Osavõtutasu kinnitab registreeringu. Kõik osavõtutasud peavad laekuma hiljemalt 31.07.2020.

Osavõtumaks tasuda Eesti Skautide Ühingu kontole EE581010022049447003, märkides  selgitusse “ERNA matk”, võistkonna nimi, raja nimi ja mitme inimese eest tasuti. Osavõtutasu tagastamisele ei kuulu.

Osavõtutasu ülekandmisega nõustutakse osalemisega üritusel sh võib ESÜ üritusel tehtavate foto- ja videomaterjali kasutada oma teavitustegevustes.

REGISTREERIMINE: Registreerimine ERNAle kestab kuni 31.07.2020 või kuni kohti jätkub. Kes ees, see ERNAl! Stardi järjekord loositakse augusti alguses ja teatatakse osalejatele enne matka.

TRANSPORT: Transport stardipaika/finišipaigast on osalejate enda organiseerida. Kohapeal saab telkida ja siinkohal paneme osalejatele südamele, et pärast matka lubataks endale kindlasti väike puhkus enne rooli taha istumist. Finišis pakume sooja suppi ja teed.

LISAINFO: ERNA matk 2020 infojuht Kadri Liivat, kadri@skaut.ee

ERNA matka koduleht: http://erna.skaut.ee/
ERNA matk Facebookis:  https://www.facebook.com/ernamatk/

Matka lõpetamine ja osalejate auhinnatseremoonia toimub pühapäeva hommikul Kautlas, kuhu ootame kõiki matkal osalejaid ja korraldajaid.

ERNA matka ajaloo kohta saad lugeda siit

Varasemate matkadepilte, osalejate kogemusi ning salvestatud videoklippe saab uudistada matka koduleheküljelt ja ERNA matkade grupist

RAHASTAJAD JA TOETAJAD: ERNA matk 2020 toimumist toetab Haridus- ja Teadusministeerium, Hasartmängumaksu nõukogu, Nissan, Matkasport, Õmblusingel, Eesti Print, Soosaun.

ERNA Matka korraldamisel järgime kõiki sellel hetkel riigis kehtivaid reegleid.