Kui meie Talviga Luxembourgi jõudsime, olid teised alles kodus ärkamas. Nii võiks alustada meie (Monika Ojala ja Talvi Põldma) vahvat seiklust 29.11-02.12.2018 Luxembourgis. Lendasime kohale varakult, et enne kohtumise algust natukene ka linnaga tutvuda. Trip Advisori sõnul piisab kolmest tunnist, et näha Luxembourgi linna tähtsamad ja kaunimad kohad ära. Jõudsime siis kell 11 hostelisse, panime kohvrid hoiukappi ja sõitsime liftiga nn ülalinna.

Aasta lõpp on alati hea aeg tagasivaateks, seega vaatame ka meie möödunud aastale tagasi, oleme tänulikud toetajatele ja ütleme aitäh abistajatele.

Ma armastan aidata keskkond on olnud Eesti Skautide Ühingu jaoks oluline, sest just tänu sealt saadud annetustele oleme saanud pakkuda vähekindlustatud noortele laagris osalemise võimalust ning katta transpordikulusid. Skautlus on ajalooliselt olnud kättesaadav kõigile, olenemata usust või majanduslikest võimalustest. Organisatsioonile tähendab see aga finantsvõimaluste leidmise vajalikkust. Seega on meil väga hea meel, et selline keskkond olemas on.

23.-25.11.2018 toimus Arbavere Puhkekeskuses aasta põnevaim noorte chill üritus Noortekogu. Noortekogu on suunatud vanemskautidele ja ränduritele, kus saab nautida parimat seltskonda ning rääkida kaasa ESÜ tegemistes. Nädalavahetus möödus väga mõnusas seltskonnas. Osaleiaid oli küll vähe, kuid seetõttu said kõik omavahel mugavalt ja hästi läbi.

Advokaadibüroo TRINITI on juba väga pikka aega olnud ESÜ toetajaks erinevate nurkade alt, panustades nii rahaliselt toetades kui ka näiteks ehitades ja muid heakorratöid tehes. Tagametsa on TRINITI eestvedamisel ja läbiviimisel valminud seiklusrajale viiv suur metsasild ja selle aasta kevadel Metsakodu tare juurde korralik püsivarjualune. Kõik tööd on tehtud hingega, olles saanud meie käest ainult sisendi, mida oleks vaja ehitada, kõik ülejäänud, alates ehitise projektist ja materjalide soetamisest ning lõppviimistluseni on olnud TRINITI kätetöö. Aga see on ainult üks osa.

10. novembril toimus Tallinna kesklinnas Anton Õunapuu nimeline karikavõistlus, mida korraldas ka sel aastal lipkond Saturn. Skaudiealistele suunatud rändkarikavõistlus on pühendatud Eesti skautluse rajajale, Anton Õunapuule, kus noortel on hea võimalus panna proovile oma tiimitöö ning eelmistel aastatel õpitud oskused.

Septembri lõpust kuni novembri alguseni välja tuli kuuel õppepäeval Tallinna Skaudimajas kokku Skautlemise Meistriklassi teine lend – osalisi oli nii nooremaid kui vanemaid, nad tulid nii lähemalt kui kaugemalt ning mitmel puhul sõideti kohale ka teisest Eesti otsast. Seda kõike ikka selleks, et juba tasapisi praktiseerivate või hoopis potentsiaalsete tulevaste salgajuhtidena omale tugev skautlik vundament luua.