Uudised - Eesti Skautide Ühing

Minu nimi on Monika aga skautluses teavad enamus mind nimega Monza. Liitusin skautlusega aastal 1993, 9-aastasena, seega olen läbi käinud kõik etapid - hundust vanemskaudini ja 17-aastaselt hundujuhist kuni lõpuks lipkonnajuhini välja. Olen korraldanud palju laagreid, matku, olnud projektijuht Eesti skautlus 100 üritustele ning viimased kaks ja pool aastat ESÜ programmijuht.

Меня зовут Моника, среди скаутов обычно меня называют «Monza». Я пришла в скаутинг в 1993 году в возрасте 9 лет и прошла весь путь от волчонка до старшего скаута и далее от руководителя патруля до руководителя отряда. Я провела множество лагерей и походов, была руководителем проекта «Eesti skautlus 100» (100 лет скаутам Эстонии), а также последние 2.5 года ответственной за программу ЭСО.

16.-19. juulil 2019 toimus Tagametsas metsalaager "Ma saan hakkama", mille korraldajateks olid noored, kellest noorim oli 17-aastane. Neli päeva kestnud laagrisse tuli kokku sadakond skauti üle Eesti Tallinnast-Tartuni ja Narvast-Pärnuni, moodustades läbilõike Eesti skaudiorganisatsiooni liikmeskonnast. Laagri korraldajateks olid noored alates 17-eluaastast, veelgi enam üle Eesti - Tallinnast Võruni ja Narvast Pärnuni.

Seekordsel 16. korda toimunud ühisel konverentsil ning seal hulgas 23. korda aset leidnud skautide konverentsil osalesid ESÜ välissuhete juht Sander Lillemäe ning tema tiimi liige Annika Annus. Konverents toimus 24.-28. august 2019. 5 tegusat päeva, kohal skaudid-gaidid kõigist Euroopa riikidest, hääletuseansid ja arutlussessioonid, põnevad vestlused, uued tutvused ja Euroopa komitee kandidaatidega tutvumine - kõike seda ja veel rohkemat pakkus Horvaatia skautide võõrustatud kohtumine Splitis

Kolme lapse emana, kelle kaks võsukest alustasid paar aastat tagasi skautlemise teekonda, on mul tekkinud praktiline vajadus skautide ettevõtmistest rohkem teada ning endalgi laste toetamiseks praktilisi oskusi õppida. Tunnistan, et olen pigem ettevaatlik ega kiirusta uutesse olukordadesse hurraaga sisse hüppama ning käin ja katsun maad pigem pikalt ja põhjalikult, enne kui päris jala peale toetan. 

2019. aasta Jüripäeva vabatahtlikuna astusin aga suurema sammu, kui olin osanud oodata- endalegi üllatuseks avastasin mõned kuud hiljem, et registreerin end skaudijuhtide „Väikesaare“ üritusele, mis leidis aset 16. kuni 18. august Muhu saarel Sika puhketalus.

26. augustil alustas ESÜs tööd uus programmi- ja koolituskoordinaator Liis Kiik, kes võtab lapsehoolduspuhkusele minevalt Karinilt mõneks ajaks teatepulga üle.

Liis on lõpetanud Tallinna Ülikoolis rekreatsioonikorralduse eriala ning töötab hetkel veel lisaks sulgpallitreenerina. Sulgpalliga on ta tegelnud viimased 17 aastat. Lisaks sulgpallile tegeleb ta veel Crossfitiga. Enda kohta on Liis öelnud, et ta on iseloomult vaikne, sõbralik ja abivalmis. Lisaks meeldivad talle adrenaliini tekitavad olukorrad nagu näiteks laulukaarest kiikumine.

ESÜs hakkab Liis tegelema ürituste korraldajate juhendamise ning toetamisega, ürituste info ülespanekuga ning registreerimiste haldamisega, noorteprogrammi materjali väljastamisega ja muu ettetulevaga. 

Liisiga saab kontakti e-mailil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. ning telefonil 5694 2310.

 

22. juuli – 2. august 2019 toimus USAs skautide Maailmajamboree, millest võttis osa ka 11 Eesti skauti, kelle juhiks oli Birgit Maidla (Põhjala) ja noorte juhiks Karolin Lillemäe (Ökoskaudid). IST (International Service Team) liikmetena osalesid seekord Ragnar Luup ja Richard Erik Tõnisson. Skautide Maailmajamboree kandis nime "Unlock a New World", see toimus USAs West Virginias ja seal osales ligi 45 000 skauti üle kogu maailma. Järgnevalt saad lugeda laagri kohta nii osaleja kui ka IST silmade läbi.