Eesti Skautide Ühing on otsimas endale uut suhtlusjuhti, kandideerimistähtaeg on 11. veebruar 2018. Suhtlusjuht võib kõlada hirmutavalt, kuid tegelikult ei ole seal midagi hullu. Järgnevalt kirjutamegi veidi lahti, mida me Sinult ootame – ehk lihtsustab see otsuse langetamist ja lisab julgust haarata võimalusest.

Suhtlusjuhi peamiseks ülesandeks on nii ESÜ-sisese kui ka -välise suhtluse korraldamine ja haldamine, kõiges selles on Sulle abiks suhtlusmeeskonna praegused liikmed ning tublid töömesilased ESÜ kontoris. ESÜ-sisene suhtlus tähendab peamiselt seda, et tagad organisatsioonisisese info liikumise – ürituste info, tähtsad teated jms, mis jõuab liikmeteni. Täna on meil info liigutamiseks olemas sellised kanalid nagu koduleht, meililistid, Facebook, Instagram ja Youtube. Kindlasti mitte ei pea sa tegelema igapäevaselt nende kanalite haldamisega, vaid pigem suunama, milline on Sinu visioon ning mis infot millisest kanalist tuleks edastada. Reaalse töö teevad ära usinad töömesilased kontoris. Üheks Sinu kanaliks on kindlasti ka ajakiri Eesti Skaut, mille loomisesse ootame Sinu panust või isegi initsiatiivi see täielikult enda kätesse võtta.

ESÜ-väline suhtlus tähendab seda, et suhtled võimalike koostööpartnerite ja organisatsioonidega, lisaks on kindlasti ka üheks suureks valdkonnaks ESÜ tutvustamine – tutvustusüritused, lipuvalved, välisriikide koostööpartnerid jne, aga jällegi, Sinu ülesandeks on neid tegevusi koordineerida, mitte ise reaalselt ESÜt tutvustamas käia. Siinkohal on Sulle abiks ka personalijuht.

Info liigutamise osas on üheks tähtsaks osaks meie koduleht, mille arendamisega on vaja tegeleda – leht peaks olema kasutajasõbralik ja kogu info lihtsalt ning kiiresti leitav. Sinult ootame kriitilist meelt ning juhiste andmise oskust – et jällegi usinad töömesilased kontoris saaksid Sinu visiooni ellu viia. :)

Kõigele eelnevale lisaks võiks Sul olla huvi ka meedia vastu – st ideaalis võiks Sul olla huvi pressiteadete, artiklite kirjutamise ja meediaga suhtlemise vastu – reaalsed teadmised ja kogemused saame Sulle anda.

Kõike eelnevat lugedes on mulje, et tööd on palju – kindlasti see ka nii on, kuid ajalises mõttes on Sul võimalik panustada täpselt nii palju kui jõuad ja me ei eelda, et kõik see oleks tehtud kohe. Kõige olulisem on Sinupoolne huvi valdkonna vastu ja soov panustada vabatahtlikuna oma aega Eesti ühe suurima noorteorganisatsiooni jätkuvasse arengusse.

Sul ei pea olema skautlikku tausta – see on kindlasti eeliseks, kuid samas hindame väga kõrgelt ka just väljast tulija värsket pilku ja kriitilist meelt.

                         

Mis juhtus aga Liisaga (ESÜ praegune suhtlusjuht)? Mitte midagi, Liisaga on kõik väga hästi, aga ta on otsustanud lisada oma elule vürtsi ja on minemas maailma avastama ning muid skautluses õpitud teadmisi ja oskusi praktikasse rakendama.

Aitäh Liisa, sinu panuse eest – jääme sind igatsema!

 

Pani mõtlema?

Suhtlusjuhi töökuulutuse leiad SIIT

 

Oma kandideerimissoovist saad märku anda meie personalijuht Katrile – See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.. Küsimuste korral võta samuti temaga julgesti ühendust. 

Head skaudijuhid! Kätte on jõudmas edutuste aeg. Ootame teie edutusesildisi kuni 15.02.2018, et kõik tublid hundud, skaudid, vanemskaudid, rändurid ja juhid saaksid kätte väljateenitud tunnustuse. Edutusi saab teha ka skaudisõpradele ning kui tead tublit (naaber)üksuse juhti, kes on samuti tunnuste vääriline, siis palun tee tema kohta ka edutuse ettepanek. Hundude ja skautide edutused antakse üle Jüripäeval, skaudijuhtide ja täiskasvanud liikmete omad Tänuõhtul. 

Ühel novembrikuisel nädalavahetusel kogunesid ESÜ noored Otepääle Sokka puhkekeskusesse – algas vanemsakautidele ja ränduritele suunatud Noortekogu.

Academy on iga-aastane (Euroopa regiooni) WOSMI ja WAGGGSi koostöös korraldatav üritus, kus pannakse rõhku nii väga heade koolitussessioonide pakkumisele kui ka osalejatevaheliste kontaktide loomise soodustamisele. Esimene Academy toimus 10 aastat tagasi! Sel aastal toimus Academy novembri alguses maalilises Esztergomi linnas Ungaris. ESÜ poolt osalesid üritusel suhtlusjuht Liisa Kõrgesaar ning programmi- ja koolituskoordinaator Karin Meikas

11. novembril toimus Tallinna vanalinnas Anton Õunapuu nimeline karikavõistlus, mille korraldajaks oli sel aastal lipkond Saturn. Karikavõistlusega tähistati Anton Õunapuu, Eesti skautluse alusepanija, sünnipäeva ning lisaks suurendati noorte omavahelist koostööd.

Koolitusmeeskonna juht Marju Riiel allkirjastas 29. oktoobril 18 Skautlemise Meistri sertifikaati – just nii palju oli sel aastal lõpetajaid. Skautlemise Meistriklass on uuenduskuuri läbinud Maimu Nõmmiku poolt loodud skaudi- ja salgajuhtide kool, mille esimene lend alustas septembris.

20.-22. oktoobril 2017 leidis Rakveres aset järjekordne hundudele suunatud Kriimsilma laager. Ürituse peateemaks oli tõrjutus, mille eesmärk oli selgitada, kuidas seda ära tunda, mida teha, kui oled tõrjutud, ja kuidas reageerida, kui näed, et kedagi tõrjutakse. Seetõttu tulimegi kokku üht sõbralikku nädalavahetust veetma.

Oktoobrikuu esimesel nädalavahetusel toimusid Tagametsas traditsioonilised sügistalgud, mille raames sai laagrikeskus kenasti talveks kokku pakitud. Ujumissillad said veest välja parvetatud, tamm üles tõstetud, langenud puid koristatud, veetrassid kokku korjatud, jahilossis sai tehtud väiksemaid uste jm parandustöid ja veel palju suuri ning väiksemaid asju.

Skautlemise Meistriklassi esimesed õppepäevad on edukalt möödas ja meie meistritel on jäänud vaid 2 kohtumist. Meistriklassi osalejad on kõik väga erineva taseme, tausta ja huvidega. Paljud on juba kogemustega skaudijuhid, teised alles alustavad või skautlusesse tagasi tulnud algajad. Tulevaste meistrite hulgas on ka omajagu aktiivseid vanemskaute.

Selle aasta Nõupäevadeks sai valmis 2 uut skaudioskust: matkamine ja laagrielu. Mõlemal skaudioskusel on nagu ikka 4 taset, igal tasemel on kindlad nõudmised ja oskused, millele taseme omanik vastama peab.

Iga nelja aasta tagant toimub Maailmajamboree on unustamatu elamus, kuhu tuleb üle 30 000 skaudi üle maailma. Järgmine Maailmajamboree toimub 2019. aastal USAs, Lääne-Virginias Summit Bechtel laagrikohas.

Ka Eestist on sinna oodatud esindusüksus, mis koosneb osalejatest (laagri toimumise ajaks 14-17 aasta vanused skaudid) ja vabatahtlikest (laagri toimumise ajaks täisealised skaudid). NB! Iga skaut saab vaid kord elus osaleda Maailmajamboreele, sest igas laagris on määratud vanusepiirid nelja aasta lõikes.  

09.-10.09.2017 toimusid Tagametsas traditsioonilised Nõupäevad ja samaaegselt ka uutele vabatahtlikele suunatud Metsalaagri koolitus. Nõupäevadel osales ligi 40 inimest ning kahe päeva jooksul anti ülevaade toimunust ning räägiti tulevikuplaanidest. Nõupäevalistest olid kohapeal esindatud juhid ja noored üksustest Ökoskaudid, Rakvere Skaudid ja Vaeküla Siilikesed, Okaskannel, Tuulemetsa, Tormilind, Keila, TSGM Ilves, Siil ja Põhjala.

Käesoleva aasta 03.-23.augustil toimus USA-s Kajakate juhikoolitus, millest võtsid osa neli Eesti skautlike organisatsioonide esindajat: skaute esindas Killu-Marie Kell, gaide Miia Kraun, kodutütreid Birgit Sitska ja noorkotkaid Romet Pazuhanitš.

7.-18. augustil viibisid Eesti Skautide Ühingu välissuhete juht Sander Lillemäe ja  üksuse Okaskannel skaudijuht Birgit Kuuse Aserbaidžaanis, et esindada Eestit 13-ndat korda toimuval Noortefoorumil (Youth Forum) ja 41-st korda toimuval Skautide Maailmakonverentsil (World Scout Conference).

Seekordne ESÜ juhatuse koosolek toimus veidi teistmoodi – kui tavaliselt osalevad juhatuse koosolekul ka peaskaut Kristjan Pomm ning vähemalt üks büroo töötaja, siis 25.-27.08.2017 toimunud koosolekuks kogunesid juhuste kokkulangemise tõttu Saaremaale vaid juhatuse liikmed.

11.-13.08.2017 toimus Kautla ümbruses järjekorras juba 18. ERNA Matk. Sel korral oli avatud 3 rada: HAUKA rada – 36h, läbitud vahemaa u 80km; TÜMLERi rada – 24h, läbitud vahemaa u 50km; SKAUTLIK matkarada – 16h, läbitud vahemaa u 30km. Matka kolmel erineval rajal osales kokku ligi 150 võistlejat ning kogu üritust aitasid korraldada ligi 80 vabatahtlikku.

Reedene päev andis skautide rahvusvahelises suurlaagris noortele võimaluse saada teada, kuidas näiteks looduses olevate samblike abil hinnata keskkonna puhtust, mida toovad ühiskonnale kaasa kliimamuutused, kuidas ehitada savist ja muudest looduslikest materjalidest maju, kuidas puhastada erinevate meetoditega vett, hinnata vee kvaliteeti ning millest saab metsas süüa-juua teha. Antud looduspäevaga õppisid noored märkama loodust ja muutuseid enda ümber, andma oma panus end ümbritseva keskkonna heaollu ning õppida looduses hakkamasaamist.

Teisipäev oli suurlaagris pühendatud tervisepäevale, mille raames toimusid tervist ja energiat andvad tegevused. Noortel oli võimalik valmistada endale vannipalle, hambaharjakotti, looduslikku nuustikut ning näpuvurri. Toimusid erinevad põnevad töötoad teemadel toitumine, loomad, keskkond, inimese siseelu, uni, jooga ja meditatsioon. Kohapeal tutvustas NeighBar’i meeskond, mis on tänavasport, demonstreeriti erinevaid trikke ning lasti noortel endil neid järgi proovida. Lisaks said noored proovida fotojahti koos meeskonnaga, teha maitsvaid taimseid burgereid ning tervislike magusaid ampse. Õhtul toimus peaskaudi krossijooks, mille eesmärk oli võistlejatel edestada peaskaut Siimon Haamerit 3,4 km jooksus.

Laupäeval, 08.07.2017, sai alguse skautide ja gaidide suurlaager „Seiklusratas“. Kokku tuli laagrisse ligikaudu 500 inimest, sealhulgas ka noori kui ka vanemaid Soomest, Rootsist, Lätist, Leedust, Tšehhist, Iisraelist, Kanadast ja USAst.

Eesti Skautide Ühing sai endale Instagrami. Nüüdsest saad end veel paremini kursis hoida sellega, mis skautluses toimub ja millega teised skaudid tegelevad - jagada ja saada inspiratsiooni.
Jälgi meid Instagramis - EestiSkautideÜhing: https://www.instagram.com/eestiskautideuhing/

10.06.2017 tähistas ESÜ oma 22. sünnipäeva uues Tallinna skaudikeskuses aadressil Juurdeveo 22A-2. Sünnipäevaga avasime uksed ametlikult kõigile. Pidu oli vahva - oli külalisi nii meilt kui mujalt, sai maitsta meie enda kodukokkade tehtud toite ning veeta mõnusalt aega nii vanade kui uute sõprade seltsis. Külas käis ka improtrupp Impeerium koosseisus Tarvo Krall ja Erki Aule, kes naerutasid meid oma loominguliste etteastetega.

Eelmisel nädalavahetusel (27.-28.05.2017) toimus Laagrikasvataja koolitus, mis andis osalejatele vajalikud teadmised, et sooritada edukalt laagrikasvataja osakutse 4 eksam.

ESÜ juhatuse maikuu koosolek toimus 19.-21.05. Tagametsas, paralleelselt uute vabatahtlike Metsalaagri koolituse ja Esmaabikoolitusega, võimaldamaks juhatuse liikmetel täita uute vabatahtlike koolitusel lektorite rolli. Samuti võimaldas selline korraldus kasutada koosoleku teemablokkide vahelist aega tegutsemiseks töögruppides ning uute vabatahtlikega kontakti loomiseks. Koosolekust võttis osa juhatus ja peaskaut täiskooseisus ning büroo peaaegu täies koosseisus.

19.-21.05.2017 toimus meile armsas Tagametsas paralleelselt kaks koolitust – Esmaabi ja Metsalaagri koolitus.

19.-24. aprillil Islandil toimunud Young Spokesperson Trainingust võttis osa 50 skauti enam kui 20 riigist, nende seas ka meie skaudid Annika Annus (Põhjala) ja Andrei Gromov (Saturn).

Ilus ilm, igati lahe ja töökas seltskond, hea söök ja soe saun ning kõik kokku üks mõnus metsanädalavahetus Tagametsa talgute näol sai toimuma 6.-7. mail 2017. Tehtud sai palju: majaesise lipumasti puhastamine ning lipurivi mastide langetamine, lühemakssaagimine ja uuesti püstitamine, mis oli ühtlasi ka selle aasta Teeme ära üks teemadest; langenud puude ja okste koristamine ning saagimine; küttepuude tegemine;  

21.-23. aprillil 2017 kogunesid skaudid ja gaidid Tartus Jüripäeva laagrisse, et tähistada välihooaja algust ning kaitsepühaku Püha Jüri päeva. Laager algas reedel kogunemise ning õhtusöögiga, millele järgnes tõrvikurongkäik Tartu Skaudikeskuse juurde, kus toimus ka laagri avamine. Samal ajal matkas suur hulk vanemskaute linnast väljas, matkal läbiti kokku ligi 25 kilomeetrit.

Wessexi krahvinna Sophie Helen Mountbatten-Windsor kohtus eile oma Eesti visiidi raames Eesti skautide ja gaidide esindajatega Briti suursaadiku residentsi aias toimunud miniskaudi-ja gaidilaagris. Toimusid mitmed tegevuspunktid, milles ka krahvinna aktiivselt osales. Muuhulgas  rääkis krahvinna laagrikeskkonda imiteeriva meeskonnamängu raames nägemispuudega skaudiüksuse liikmetega sellest, kuidas muuta noortelaagreid nägemispuudega noortele veelgi turvalisemaks. Krahvinna jaoks on oluliseks teemaks võimaluste loomine noortele ja erivajadustega inimestele.

Käimas on taas „Mõtetest tegudeni“ projektikonkurss. Taotluse esitamise tähtaeg on 01.05.2017 ning selle aasta teema on "Skaudid meie kogukonnas". Projektikonkursist osa võtma on oodatud kõik ESÜ üksused, kus noored kirjutaksid ise projekti koos juhi abiga. 

Esimene ESÜ uue juhatuse koosseisu koosolek toimus esmaspäeval, 3.04.2017. Koguneti ESÜ Lembitu tänava kontoris. Uued juhatuse liikmed on: Marju Riiel (koolitusjuht), Sander Lillemäe (välissuhete juht), Monika Iskül (programmijuht) ja Liisa Kõrgesaar (suhtlusjuht). Ametikohale tagasivalituna jätkab juhatuses Ragnar Luup (majandusjuht). Koosoleku üks eesmärkidest oli uute juhatuse liikmete sisseelamise toetamine ning ühiselt ESÜ ja valdkondlike aastaeesmärkide üle vaatamine ning vajadusel nende täpsustamine vastavalt isiklikele eesmärkidele valdkonna juhtidena.

Laupäeval, 01.04.2017, toimus Tallinna lauluväljakul Matkamess, millest võttis osa ka ERNA matka meeskond. Sel aastal on ERNA matkal mitmeid uuendusi – muuhulgas avatakse seekord kolm rada, et pakkuda matkaelamusi ka neile, kes end veel Hauka ega Tümleri rajal proovile panna ei julge. Tutvustamaks matka olemust ning uuendusi osaleti tegevuspunktiga matkahuvilisi koondaval messil. 

ESÜ XXIII üldkogu koosolek toimus 25.03.2017 Tallinna uues skaudikeskuses.
25 марта 2017 в Таллинне, в новом скаутском центре, состоялось  очередное, XXII заседание Общего собрания ESÜ.

Näita end skautlemas ja võida 300 euro väärtuses varustust Matkaspordist! 

Участвуй в конкурсе и покажи, как ты проводишь свои скаутские будни! Выиграй 300 евро на снаряжение в магазине «Matkasport»!

18. märtsil toimus Eesti Skautide Ühingu esimene eesti keele õppepäev. Üritusest võttis osa 27 noort, enamasti skaudid ja vanemskaudid, kelle koduseks keeleks on vene keel. Päeva jooksul õpiti skaudi igapäevases kasutuses olevat sõnavara – näiteks matkama, telk, seljakott, kompass jne. Lisaks õpiti ka ennast tutvustama – kes ma olen, kust ma tulen, kaua olen olnud seotud skautlusega ja millises üksuses tegutsen.

18 марта состоялся первый "День эстонского языка ЭСО". В мероприятие приняли участие 27 скаутов и старших скаутов из русскоязычных отрядов. Главная задача в этот день - расширение скаутского словарного запаса (например, использование таких слов, как ходить в поход, палатка, рюкзак, компас и т.п.). Помимо этого скауты постарались представляться, рассказывать о себе и своем отряде на эстонском языке.

Skautide üheks juba enam kui sajandipikkuseks traditsiooniks on kanda ühtekuuluvusemärgina kaelarätti.
Lihtsaim viis skaudiks olemisest end ümbritevaid inimesi teavitada, on kanda skautlikke sümboleid. Nii sündiski juba enam kui 10 aastat tagasi mõte, et olulistel skautlikel tähtpäevadel, näiteks skautluse rajaja Baden-Powelli sünnipäeval, 22. veebruaril, kannavad kõik skaudid võimalusel kaelarätti. Tehakse seda nii kooli minnes, ülikoolis loengus olles, oma tööülesandeid täites või mõnusalt vaba aega veetes.

Kaelaräti kandmine on auasi ja igaüks saab ise valida, kas kannab oma üksuse, Eesti skautide sini-must-valget esinduskaelarätti või mõnda muud endale armast ja olulist kaelarätti. Kaelarätipäev on skautide ühine võimalus oma olemisest teistele märku anda ja mida rohkem meist seda teeb, seda suurem hulk inimesi saab skautidest teada.
Seega iga skaudi kaelarätt loeb ja määrab meie märkamise ulatuse!

 

Õnnelikku skautlemist ja head kaelarätipäeva!

 

 

Haridus- ja teadusminister, Mailis Reps, tunnustas 1. veebruaril Balti jaama paviljonis toimunud tseremoonial noortevaldkonna silmapaistvamaid tegijaid, mille raames pälvis ka ESÜ endine patroon Chris Holtby aasta noortevaldkonna sõbra ja toetaja tunnustuse. Palju õnne! Chrisi auhinda oli tunnustusüritusel vastu võtmas ESÜ peaskaut Kristjan Pomm.

Eilsest, 1. veebruarist, alustas ESÜs tööd uus piirkondlike üksuste tugiisik Karin Meikas, võttes teatepulga üle Evelilt, kes otsustas astuda vastu uutele erialastele väljakutsetele. 

Mäletad seda humoorikat hundu koomiksit JOTI-JOTA kogemusest? Või neid endalegi põnevust tekitavaid kirjeldusi ERNA osalejatelt? Nüüd on Sinu võimalus!

Eile (10. jaanuaril) toimus Ronimisministeeriumis ESÜ tugiisikute Mareku, Jekaterina ja Eveli ning Põhja regiooni üksuste juhtide koosolek. Juhtidega kohtumisel osales ka ESÜ juhatuse esimees Siim Maripuu. Järjekorras esimene samalaadsetest juhtimisüritustest keskendus koostöö loomisele - koosoleku peamine eesmärk oli selgitada välja üksuste praegune olukord ja tulevikuplaanid ning täpsustada võimalusi, kuidas tugiisikud saaksid konkreetse üksusega parimat koostööd teha.

Seikluste andmebaasist leiavad tuge meie uued juhid ning uusi häid tegevuste ideid juba kogenud tegijad, selleks aga, et andmebaasis leiduks kõigile sobivaid seiklusi saad Sina anda oma panuse. Mõtle läbi seiklused (mäng, matkapunkt vms), mis Sulle on meeldinud ning mida teistelgi võiks huvitav teada, ja saada kirjeldused andmebaasi lisamiseks Liisale (See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.). Seikluste kirjeldamisel too välja ka millistesse kategooriatesse Sinu seiklus sobib. Kategooriaid saad meelde tuletada ja seniseid seiklusi uurida siit

16. detsembril toimus järjekordne Metsajõulupuu, mille traditsioon sai alguse juba enam kui 80 aastat tagasi.

Head skaudijuhid! Kätte on jõudmas edutuste aeg. Ootame teie edutusesildisi kuni 01.02.2017, et kõik tublid hundud, skaudid, vanemskaudid, rändurid ja juhid saaksid kätte väljateenitud tunnustuse. Edutusi saab teha ka skaudisõpradele ning kui tead tublit (naaber)üksuse juhti, kes on samuti tunnuste vääriline, siis palun tee tema kohta ka edutuse ettepanek. Hundude ja skautide edutused antakse üle Jüripäeval, skaudijuhtide ja täiskasvanud liikmete omad tänuõhtul. 

Laupäeval, 10. detsembril, toimus Tuulemetsa skauditoas koolitus uutele vabatahtlikele ja skaudijuhtidele, mis andis hea ülevaate skautluse olemusest ja võimalustest.

Alates 1. detsembrist alustavad ESÜs tööd kolm uut piirkondlike üksuste tugiisikut – Jekaterina Jermolenko (pildil vasakul), Marek Kõbu (pildil keskel) ja Eveli Lill (pildil paremal). Nende ülesanneteks saavad olema uute vabatahtlike kaasamine, uute üksuste initsieerimine ja toetamine, piirkondlike üksuste koostöö toetamine, piirkondlike ürituste korraldamine ning toetava võrgustiku loomine.

Info saadaval ka vene keeles!

25.-27.november 2016 toimus esimest korda Noortekogu, mis oli suunatud vanemskautidele ja ränduritele. Üritus leidis aset hubases Vanaõue puhkekeskuses, Viljandimaal. Noortekogul osales 20 noort.

19. novembril külastas ESÜ juhatus, büroo töötajad ja peaskaut uhiuut Tallinna skaudikeskust Juurdeveo tänaval.

ESÜ juhatus otsib oma meeskonda programmijuhti, suhtlusjuhti ja välissuhete juhti. Vaata ametite kirjeldusi klikkides vastavale ametinimetusele. Kandideerimise aeg on ESÜ üldkogul 25. märtsil 2017. 

13. novembril sai teoks Rävälä Skautide Maleva Isadepäeva matk, mis toimus sel korral Tuulemetsa lipkonna korraldamisel imelistel Harku – Nõmme terviseradadel, viies matkalisi raba servast männimetsa, risti üle suusaradade ning ühe liivaluite otsast teise.

5.novembril leidis aset järjekordne skautide ÕKV tähistamaks Anton Õunapuu sünnipäeva (7.novembril). Üritus toimus Viljandi linnas Vana-Harju Skautide Maleva korraldusel. Võistlusest võttis osa 6 vaprat võistkonda.

Rävälä Skautide Malev kutsub kõiki Isadepäeva matkale! Registreerimine 13. novembril toimuvale matkale lõpeb 6. novembril. Tule koos perega!

Näita end skautlemas ja võida 300 euro väärtuses varustust Matkaspordist!

Покажи, как ты проводишь свои скаутские будни и выиграй 300 евро на снаряжение в магазине «Matkasport»!

Oleme taas kokku panemas vormipluuside tellimust. Allpool on kirjas vormipluuside suurused eraldi poistele, tüdrukutele, naistele ja meestele, mille alusel palume teha oma valik tellitava vormi suuruse osas ning märkida see alloleva vormi kaudu oma tellimusele (kogu numbrijada koos algustähega). Seekordse tellimuse esitamise tähtaeg on 01.11.2016

Seekordne Kriimsilma laager toimus Keilas, kuhu 14.-16. oktoobriks kogunes Keila Osavate Pantrite eestvedamisel üle 100 hundu üle terve Eesti. Tõelise skaudilaagri tunde saamiseks pandi muuhulgas Keila Noortekeskuses püsti telklaager.

14.-16.10.2016 toimub juba 59. korda JOTA ja 20. korda JOTI. Jamboree on the Air (JOTA) & Jamboree on the Internet (JOTI) on suurim iga-aastane skautide maailmalaager. Eelmisel aastal osales sellel ülemaailmsel kolm päeva kestval suursündmusel koos külalistega üle miljoni osaleja. Kutsume osalema kõiki ka sellel aastal JOTA-JOTI tegevustes. Täpsem info JOTA-JOTI kohta asub aadressil http://jotajoti.info/ 

Alates 10. oktoobrist töötab ESÜ büroos info- ja projektikoordinaatori ametikohal Nele Tael.

Lõppenud nädalavahetusel (08.-09.10.2016) sai vahva talgumeeskond Tagametsas kokku ja laagriala talvekorda seatud.

Tänu Eesti Ameerika Fondi toele on EGL ja ESÜ Sihtasutusel taas võimalik skaudi- ja gaidiüksuste tegevust toetada. Käesolevaga kuulutame selleaastase taotlusvooru avatuks.

Kui suvised laagrid peetud ja suvevaheaeg seljataga, on aeg alustada taas hundu- ja skaudikoondustega. Piltidel Keila üksus oma kokkusaamisel, Tartu skaudid oma sügislaagrit üles seadmas, Rakvere hundud ettevalmistusi tegemas peatseks Kriimsilma laagriks, kus ööbitakse küll noortekeskuses, kuid sellegipoolest toredasti telkides ning Tormilinnu hundud skautlikku lauamängu mängimas.

Valmis on uus ajakirja Eesti Skaut number, mida saab ekraaniversioonis lugeda siit. Paberkujul ajakirja saab ESÜ kontorist.

Septembrikuu teisel nädalavahetusel said Tagametsas sel aastal kokku nii skaudijuhid kui uued vabatahtlikud, nimelt said seekord toimuma samaaegselt nii ESÜ nõupäevad kui uute vabatahtlike/skaudijuhtide koolitus. Nõupäevalistest olid kohapeal esindatud juhid ja noored üksustest Rakvere Skaudid ja Vaeküla Siilikesed, Okaskannel, Tuulemetsa, Tormilind, Keila, Kõrvemaa, TSGM Ilves, Metsalised ning Ökoskaudid. Alljärgnevalt väike ülevaade mõnedest nõupäevade teemadest ja aruteludest. Täpsema ülevaate protokollina saadame peatselt juhtide listi.  

Nädalavahetusel toimus Lääne Skautide Maleva korraldatav traditsiooniline sügisretk. Tihedas konkurentsis saavutas seekord esikoha võistkond Valge Hunt. Retkel osales ka ESÜ juhatuse ning büroo koondvõistkond. 

Kogu Eestimaa hundupere koondub sellel oktoobripäeval Keila linna, kus peetakse maha üks meeletult vahva laager. Laager toimub Keila Noortekeskuses 14.-16.10.2016 ja kindlasti tuleb kaasa haarata telk. Kõik laagrisse saabujad jagatakse vastavateks hõimudeks.

Rakvere ja Vaeküla skaudid käisid osalemas Kesk-Euroopa skautide suurlaagris (CEJ ehk Central European Jamboree) Poolas Wroclawis. Kuidas neil seal läks ja milliseid seiklusi kogeti, saab lugeda juba peatselt ilmuvast ajakirjast Eesti Skaut.

Pea 40 skauti ja sõpra käisid Ämari lennuväebaasis tutvumas Eurofighter Typhoon hävitajatega, mis hetkel Eesti õhuruumi  turvavad. Nägime lennueelset ettevalmistust ja õhkutõustu, meile tutvustati lennuki ehitust ja hooldust ning saime kaeda ka kokpiti sisemusse. Pärast lennukitega tutvumist muljetasime koos lenduritega kringli kõrval. Kogu külaskäik sai teoks tänu ESÜ peavanem Chris Holtbyle.

2016. aasta ERNA matk oli oma järjekorras juba 17. Starditi seekord Aegviidust ning lõpetati traditsiooniliselt Kautlas. Võistlus toimus 24-tunnisena Tümleri rajal, mille võtsid ette 22 võistkonda enam kui 100 osalejaga. Finišisse küll nii paljud ei jõudnud, kuid sellegipoolest oli matk meeldejääv ja  elamusterohke. 

Briti suursaadik Eestis Chris Holtby valiti Eesti Skautide Ühingu auliikmeks. Augusti lõpus oma suursaadikutööd Eestis lõpetav Chris Holtby on kogu oma Eestis resideerimise aja olnud Eesti skautluse suureks toetajaks ning ta oli valitud ka Eesti skaudiorganisatsiooni patrooniks.

27. juulist 6. augustini toimub Kõrvemaal Aegviidu puhkebaasis Eesti ja Ühendkuningriigi skautide ühislaager. Laagri pidulik avamine toimub suure rongkäiguga 28. juulil kell 16.30 Aegviidu kooli õues, kus ligi 150 skauti alustavad üle nädala kestva seiklusega. Laagrilistele saadetud tervituses avaldas Briti suursaadik Eestis Chris Holtby heameelt, et 100 Briti skauti on tulnud Eestisse, et saada osa Briti-Eesti ühisest skaudilaagrist.

Äsja lõppes ka lipkonna Saturn sellesuvine seikluslaager Ajamasin. Seitse päeva oma kätega loodud maailmas täis tööd, naeru, kujutlusvõimet, kannatlikkust, visadust ja sõbralikkust. Elati nii muinasajas, keskajas kui tulevikus.

Juuni viimasel nädalal oli Tagametsas taas palju sagimist. Laupäeval (25.06.2016) alustasid lipkonnad Siil ja Oru Udu ning Leedu skaudid kokku 88 laagrilisega oma laagriga. Pühapäeva õhtul sai kõrvalasuval laagriplatsil alguse aga lipkonna Tormilind 20. juubelilaager.

Eesti Skautide Ühing on üks nendest organisatsioonidest, kes kogub raha www.armastanaidata.ee keskkonnas, et toetada neid noori, kellel ei oleks muidu rahaliselt võimalik meie üritustel osaleda. Sel suvel on "Ma armastan aidata" projekt liikumas mööda Eestit fotonäitusega, kus on välja toodud selles heategevuse projektis osalevad organisatsioonid. Suur tänu Heateo Sihtasutusele ja Swedbank'ile, kes on meile sellise võimaluse andnud. Hetkel on näitus üleval Pärnus ja liigub sealt edasi Kärdlasse, Jõhvi ja Paidesse.

Kas sa teadsid, et ...
... skautide maailmaorganisatsioonis (WOSM) on kokku 6 regiooni ja Eesti Skautide Ühing kuulub Euroopa regiooni?
... Euroopas on 1,7 miljonit skauti 40 riigist?
... Euroopa regiooni kõrgeim võim on Euroopa skautide konverents, mis toimub iga kolme aasa tagant?

Lõkke tegemisel järgi kindlasti ohutusnõudeid!

* Lõket tohib teha hoonetest vähemalt 15 ja metsast 30 meetri kaugusel. 
* Põlevat lõket ei tohi jätta hetkekski järelevalveta.
* Varu käeulatusse esmased kustutusvahendid nagu tulekustuti, ämber vee või liivaga, kustutusluud, labidas või märjad oksad. 

"Vihma sajab, kõik ujub ...". Need sõnad tuntud sünnipäevalaulust on väga sobilikud kirjeldama ka laupäeval (11.06.2016) toimunud Rohelist Päeva ehk ESÜ 21. sünnipäeva. Õues oli küll märg ja külm, aga südames soe ja mõnus. Sünnipäevalisi oli üle Eesti ja kokku üle 70. Üritusel osalesid ka WOSMi Euroopa Regiooni komitee esimees Andrea Demarmels, ENList Kristjan Tedremaa ja Soome skaute oli esindamas Silja Markkula. Läbi astus ka naabervalla Väätsa skaudist vallavanem Lauri Läänemets. Aitäh, et te tulite ja olite, sest koos oli meil vahva! 

9.-12. juunini külastas WOSMi Euroopa regiooni komitee eesistuja Andrea Demarmels Eestit. Kavas oli juhatusega ESÜ murede ja rõõmude kaardistamine, büroo ja kontoriga tutvumine ning Rohelisel Päeva raames ESÜ sünnipäeva tähistamisest osa võtmine ja skautidega kohtumine.

ESÜ majandusjuht Ragnar Luup osales EEA Grants rahastuse lõpuüritusel, kus võeti kokku 2 miljoni euro jagamine kahe viimase aasta jooksul erinevatesse riskilaste projektidesse. ESÜ osales rahastatavates projektidest projektis „Ühised noored“. 

7. juunil oli meie patrooni, Briti suursaadik Eestis, Chris Holtby vastuvõtt suursaadiku residentsis Tallinnas kuninganna Elisabethi sünnipäeva auks, kus Eesti skaudid osalesid lippude auvalves. Peaminister Taavi Rõivas tervitas saabumisel eraldi lipuvalves olevaid skaute! 

Heaks tavaks on kujunenud skautide lipuvalves olemine 4. juunil Eesti lipu päeval. Ka sellel aastal olid skaudid varakult Pika Hermanni torni all Eesti Skautide Ühingu lipuga valves. Aitäh tublidele ökoskautidele: Miron Šois, Gregor Pihlak, Peeter Paju, Mark Alexander Ummelas!

Head hundud, skaudid, skaudijuhid, koostööpartnerid ja skaudisõbrad! Meil on suur rõõm kutsuda teid Eesti Skautide Ühingu 21. sünnipäevale põlismetsade keskele kauni Saarjõe kaldale Türi valda Tagametsa laupäeval, 11.06.2016 algusega kell 15.00. 

ESÜ juhatus kogunes 21.-22.05.2016 koosolekule kaunisse Tagametsa.

Tallinna ökoskautide koondusel õpiti viipekeelt. Pildi allkiri: “I love you” on pärit USA viipekeelest ning on saanud praeguseks viipekeelte seas rahvusvaheliselt tuntud väljendiks.

13.-15.05.2016 toimus Viljandimaal Karulas ESÜ kaugmatkaja ettevalmistulaager/koolitus. 

Maikuu teisel nädalavahetusel järgnesid advokaadibüroo TRINITI talgupäevale Tagametsas meie enda Teeme ära talgud. 

ESÜ juhatuse esimees Siim Maripuu osaleb Tbilisis Euroopa ja Euraasia regioonide skaudiorganisatsioonide partnerluskohtumisel. 

06.05.2016 oli Tagametsa ümbrus tublisid töösipelgaid täis! Nimelt korraldas ESÜ juhatuse esimees Siim Maripuu oma töökoha TRINITI iga-aastase talgupäeva Tagametsas. 

Ka Torontos tähistas Eesti Skautide ja Gaidide Malev Kanadas Jüripäeva paraadiga, mille pilte saab vaadata siit ja samuti on uudiseks see, et Torontos on nüüd vaid üks skaudilipkond.

Seekordse Jüripäeva matka peakorraldajaks oli Eesti Gaidide Liit ning rajad olid loodud kolmes erinevas vanuseastmes. 

 22.-24.04.2016 kogunesid skaudid ja gaidid Tabasalusse Jüripäeva laagrisse, mille teemaks oli ESÜ aasta teemaga sobituv „Tervislikud seiklused!“. 

Jüripäevaks sai valmis ajakirja Eesti Skaut kevadnumber, mida saab e-kujul lugeda siit.

16.04.2016 kogunes ESÜ juhatus esimeseks koosolekuks uue koosseisuga. Koos tervitati uusi juhatuse liikmeid – personalijuht Katri Pruulmanni ja haldusjuht Marianne Jürgensoni. 

22.-24.04.2016 täitub Tabasalu skautide ja gaididega, et tähistada Jüripäeva.

Suurlaager Skaut on Skaut / a Scout is a Scout toimub 08.-15.07.2017 Tagametsas.