2016. aasta ERNA matk oli oma järjekorras juba 17. Starditi seekord Aegviidust ning lõpetati traditsiooniliselt Kautlas. Võistlus toimus 24-tunnisena Tümleri rajal, mille võtsid ette 22 võistkonda enam kui 100 osalejaga. Finišisse küll nii paljud ei jõudnud, kuid sellegipoolest oli matk meeldejääv ja  elamusterohke. 

Ilmataat otsustas matkalistele ka pidevalt vett juurde lisades kaasa "aidata". Nii pani pärast matka kirja võistkond Triniti: "Seekordset matka ilmestasid erakordselt rasked ilmaolud – pinnavesi metsas ulatus kolmandikul distantsil üle pahkluu ning meie poolt rajatud sildu jäi metsa rohkem kui kümme." Veel lisasid nad oma elamuste kohta: "Eriline tänu korraldajatele väljakutsuvate ja omanäoliste tegevuspunktide eest, mis andsid iga distantsi järel jõudu ja tahet edasi minna. Seekordne öine esmaabipunkt jääb oma õuduste ning soojade lihapallidega igaveseks meelde ning põgenemistoa osas käime siiani häbi täis silmadega ringi. Iga aasta annab meile uue kogemuse ka meeskonnana toimimise osas, järelarutelud on järjest sisukamad. Järgmisel aastal näeme!"

Seekordse ERNA matka esikolmik: 
1. Karukoerad (pildil keskel);
2. Pioneerid;
3. Turistid.

Kogu tulemuste tabel (suuremal kujul leitav siit):

Matkakaaslastega võistkonnast Marii ja mehed käis seekord kaasas ka TV3 kaamera. Kokkuvõte on nähtav siin. Lisaks ERNA matka koduleht www.erna.skaut.ee ja pildid Facebookis.  

ERNA matka toetajateks ja koostööpartneriteks olid Hasartmängumaksu Nõukogu, Briti Nõukogu, NISSAN, DiGRA, GRUPP Trükiagentuur, Loovbüroo Sviiter, Logotikke OÜ, Kose vald, Kaitseliidu Tallinna Malev, Eesti Orienteerumisliit, Rakett 69, Pioneerpataljon, Matkasport.  

 

Fotod: Erkki Pung.