Laupäeval, 01.04.2017, toimus Tallinna lauluväljakul Matkamess, millest võttis osa ka ERNA matka meeskond. Sel aastal on ERNA matkal mitmeid uuendusi – muuhulgas avatakse seekord kolm rada, et pakkuda matkaelamusi ka neile, kes end veel Hauka ega Tümleri rajal proovile panna ei julge. Tutvustamaks matka olemust ning uuendusi osaleti tegevuspunktiga matkahuvilisi koondaval messil. 

Üritusel viidi skautluse ja ERNA matka tutvustamiseks läbi erinevaid skautlikke tegevusi. Külastajatel oli võimalus proovida osavust kuulilabürindis, panna kokku puslemõistatusi, lahendada erinevaid mõtlemisülesandeid ning katsetada oma orienteerumisoskust nelja punktiga rajal. ERNA matka boksis oli üleval ka fotonäitust ERNA varasematest parimatest hetkedest. 

Külastajatele jagati ERNA sümboolikaga kommi ning parimatele ülesannete lahendajatele ka Matkaspordi poolt auhindu. Lähtuvalt ka eelnevalt välja reklaamitule oli kohapeal käijatel võimalik osaleda ERNA matka loosis. Loosikastist, kuhu jõudis 112 kupongi, valiti fortuuna poolt välja neli võitjat, kes said auhinnaks tasuta osaluse ERNA matkale.

Sel korral oli messiga seotud ERNA matka meeskonnas Mart Felding, Hele-Mai Madisson ja Erkki Pung.

Meeskonna juhi, Mart Feldingu sõnul oli huvi ERNA Matka telgi vastu päeva jooksul väga suur – palju põnevust pakkusid erinevad ülesanded ning samuti sai matka paljudele uutele inimestele tutvustatud. Eriti suur oli huvi uuendusliku, senistest lühema raja vastu.