16.04.2018 läbisid kolm Tartu Kristjan Jaak Petersoni Gümnaasiumi 11. klassi noormeest Karlo, Merino-Sten ja Evert-Aron oma Kogukonnapraktika Eesti Skautide Ühingus. Praktika eesmärgiks oli valmis teha ja läbi viia matkamäng, mille testgrupiks olid Mart Reiniku Kooli 7a klassi õpilased. Matk koosnes kuuest punktist ja kestis umbes 1 tund. Oli väga vahva.

Eesti Skautide Ühing liitus Kogukonnapraktika programmiga 2017. aasta sügisel. Kogukonnapraktika on uuenduslik koolide ja vabaühenduste koostööprogramm, mille käigus õpilased lähevad vabaühendusse lühipraktikale, kus nad saavad praktilise töökogemuse ja arusaama, et oma tegevustega saabki kogukonda meie ümber kujundada. Noored osalevad vabaühenduse töös ja näevad, kuidas sünnib ja toimib kodanikualgatus. Lisaks saavad nad teada, milliseid ühiskonnaprobleeme vabaühendused lahendavad ning miks seda tehakse.

Kogukonnapraktika kohta saad lähemalt uurida siit.

Eesti Skautide Ühingu poolene praktikajuhendaja oli personalijuht Katri Pruulmann, kes on kogemuse eest äärmiselt tänulik ning on väga uhke nii poiste kui ka matka läbinud laste üle. Kui ka Sina soovid kogukonnapraktikat ESÜs läbi viia, siis võta ühendust Katriga - See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..