27.-29. aprillil kogunesid skaudid Narva linna, et tähistada välishooaja algust ja kaitsepühaku Püha Jüri päeva. Traditsioonilisest Jüripäeva laagrist võttis osa 18 ESÜ üksust ning lisaks skaudiüksus Peterburist.

Reede õhtu algas tõrvikurongkäiguga mööda Narva promendaadi, millega saadeti sümboolselt ära pimedus ning tervitati valget suvehooaega. Promenaadilt suunduti Joaoru liivaranda, kus toimus ka laagri avamine. Avamisele tuli skaute tervitama Narva piiskop ning Narva linnapea. Laupäev möödus noortel matkades linnas ja lähiümbruses, mille jooksul sai proovile panna nii enda kui ka meeskonna teadmised skautluse ajaloost, näidata oma oskusi esmaabi andmises, asimuutide määramises, sõlmede tegemises ning paljus muus põnevas. Peale matka läbimist said osalejad külastada Narva linnust ja noortekeskust. Viimasel päeval toimus orkestri saatel pidulik paraad Narva Raekoja platsile, kus edutati ja tunnustati eelmise aasta silmapaistvamaid hundusid, skaute ja vanemskaute ning tänati laagri korraldusmeeskonda. Laagrilisi käis tervitamas linnavolikogu esimees Aleksandr Jefimov. Laagri pildigaleriid saab näha siin

Jüripäeva laager oli esimeseks ESÜ laagriks salgale Draakonhiired kui ka lipkonnale Kaljurebane.

Draakonhiired salga (lipkond Ilves) muljeid laagrist: Lapsed olid esimesest ühisest laagrist nii oma salgaga kui teiste üksustega väga elevil ning lõppkokkuvõttes jäädi väga rahule. Kes veel ei olnud, on nüüd skautlusest täielikult vaimustunud ja ootavad põnevusega järgmisi ettevõtmisi ja matkasid. On ka põhjust, eks - täiesti esimeses laagris ja esimesel matkal saadi tugev kolmas koht! Ülesanded olid põnevad, kuid kohati rasked, aga lapsed olid tublid ning vapralt matkasid ka vihmaga edasi! Tõrvikutega rongkäik, võimas Narva linn ning üle jõe nähtav Venemaa jätsid koos laagrielamusega kustumatu jälje meie mälestustesse ning oli suurepäraseks lävepakuks edasisele skautluse teele.

Lipkond Kaljurebase muljeid laagrist: Lipkond Kaljurebasele oli tegu esimese laagri ja esimese matkaga. Esimesel päeval oli meil pikk bussisõit Narva ja ilus rongkäik õhtul. Laupäeval läksime matkarajale, mis kujunes ootamatult pikaks. Olime saanud stardist kaardi kätte ja läksime pikalt vales suunas. Õnneks mingi hetk avastasime ka selle ja saime mitmeid kilomeetreid tagasi algusesse minna, kuid ometigi oli see alles matka algus. Lõpuks jõudsime esimesse punkti ja sealt edasi läks matkarada palju reipamalt ja lõbusamalt. Punktid ise olid päris huvitavad ja meeldivad. Üks raskemakd hetki oli see kui jõudsime viiendasse punkti, kus pidid neli skauti kõrge liivase künka otsa jooksma. Arvestades, et me olime selleks hetkeks ligi 30 km seigelnud, siis liivasest kõrge künkast üles jooksmine polnud kõige rõõmsam tegevus. Peale viiendat punkti hakkas rada liikuma tagasi finiši poole, kus punktid olid kõik ilusti tee ääres ja kergesti leitavad. Päeva lõpuks jõudsime siiski finišisse, koos eksimisega tuli raja pikkuseks meil kuskil 41 km. Kõigil oli sees uhke tunne, sest olenemata korralikust eksimisest, me siiski läbisime kõik punktid matkarajal ja saime 18. koha 21st. Me ei olnud viimased ja saime väga edukalt rajaga hakkama, eriti arvestades fakti, et tegu oli ikkagi esimese matkaga ja orienteerumisega. Keegi ei tahtnud alla anda ja pingutati ikka korralikult lõpuni. Sama päeva õhtul saime ka Kaitseliidult sallid preemiana. Õhtul olid kõik eriti väsinud ja aeg möödus magades. Järgmisel päeval oli jälle rongkäik, mis tekitaks kõigile uhke tunde. See rongkäik oli ka veidi suur katsumus, sest eelmisest päevast olid eranditult kõigil jalad eriti valusad. Ometigi oli väga tore hoida oma lippu kõrgel ja marssida omade keskel!

Sellest laagrist on kõigil üllad mälestused ja palju seiku, mida veel aastaid kõigile rääkida.

MATKA TULEMUSED

Mirjam Mõttus

Karl Joosep Lepik

Ökoskaudid

Eesti Skautide Ühing tänab korraldusmeeskonda eesotsas peakorraldaja Mihhail Tintiga ürituse korraldamise eest!

Üritust toetasid:

Hasartmängumaksu Nõukogu, Haridus- ja Teadusministeerium, Narva Noorte Meremeeste Klubi, Narva Eesti Gümnaasium, Narva Linnavalitsus, MANN Grupp, Narva Muuseum, Matkasport, Narva-Jõesuu sanatoorium, Narva Noortekeskus, Kaitseliit