Juulikuu teisel nädalavahetusel võtsid 14 skauti üksustest Okaskannel, Ökoskaudid ja Tuulemetsa ette reisi Leetu, et osaleda sealses suurlaagris ning tähistada Leedu skautidega nende 100. aastapäeva. Suurlaager kestis 14.-21.07.2018 ning üritusele tuli kokku 3300 skauti üle maailma. Tegevusi jagus ohtralt! Igale grupile anti igaks päevaks konkreetsed tegevused, mille hulka kuulusid näiteks paadilahing, tolerantsuse teemaline õppetuba, loomulikult igale skaudilaagrile kohane - matk ja palju muud põnevat. Eriti palju pakkus põnevust Näljamängud, mille raames oli kõigile osalejatele seotud käe ümber lint, mida noored üksteiselt kätte pidid saama. Kusjuures jõudis Ökoskaut Mirjam antud mängus esikümne hulka.

Anri-Marten, üksusest Okaskannel, sõnas laagri kohta sedasi: „Laager oli lõbus ja väga lahe, tegevusi oli palju – saime käia matkal ning toimus põnev mäng „Näljamängud“. Lisaks toimus viikingite sõda, kus pidi väikeste paatidega pätsama kulda viikingite laevadelt. Söök ei olnud seal küll kõige parem, aga samas õhtuooteks pakutud saiake, sõõrik või ka toorjuustukook oli ootamist väärt. Sain laagrist palju uusi sõpru ning rohkelt kogemusi ja elamusi.“

 

Fotode autorid: Laura Liubinaitė, Vytis Šulinskas ja Monika Ojala