"Vihma sajab, kõik ujub ...". Need sõnad tuntud sünnipäevalaulust on väga sobilikud kirjeldama ka laupäeval (11.06.2016) toimunud Rohelist Päeva ehk ESÜ 21. sünnipäeva. Õues oli küll märg ja külm, aga südames soe ja mõnus. Sünnipäevalisi oli üle Eesti ja kokku üle 70. Üritusel osalesid ka WOSMi Euroopa Regiooni komitee esimees Andrea Demarmels, ENList Kristjan Tedremaa ja Soome skaute oli esindamas Silja Markkula. Läbi astus ka naabervalla Väätsa skaudist vallavanem Lauri Läänemets. Aitäh, et te tulite ja olite, sest koos oli meil vahva! 

Suur-suur tänu põhikorraldusmeeskonnale koosseisus Liisa Mölder, Katri Pruulmann ja Marianne Jürgenson! Lisaks üldkorraldusele viis Liisa läbi koogitegemise töötuba, Katri korraldas õhtust tantsu ja tralli ning Marianne juhatas kogu päeva. Aga samamoodi suur aitäh kõikidele abilistele - Laura Õigus ja Veeda Kala hundupesa korraldamast, Sirli Arumäe kandlemängu õpetamast ning õhtust tantsude ja mängude osa läbi viimast ("Vihmapiisa tantsu saatel mängin pilliloo ..."), Ott Pruulmann Ämbliku tegevust planeerimast ja varjualuste eest hoolitsemast, Merilyn Oolo-Püi Kompostiljoni töötuba tegemast, YFUst Airika Torn ja Laura Nõlvak Värviliste Prillide töötuba läbi viimast ja kogu ESÜ juhatus kohapeal abiks olemast ning Patrik Helm sündmust pildile püüdmast. Samuti suur tänukummardus Skautmasterite Kogule koosseisus Valdik Kask, Ille Maidre ja Tarmo Oidekivi ning Mare Oidekivi Gaiderkogust, kes korraldasid ürituse toitlustamise ning pidasid metsakohvikut, kust sai osta maitsvaid pannkooke ja muud head-paremat. Kohviku tulu läks Skautmasterite Kogule, kes sõitis pühapäeval Pärnumaale Õunapuu kinnistule silda ehitama.  

Ürituselt tekkis ilmaga seoses asju ümber korraldades ka omajagu vahvaid ideid tulevikuks, millest üks oli näiteks Tagametsa saunakino, mida saab kindlasti külastada ka meie tulevastel üritustel.  

"Pilvelt tuleb üks võlur,
kino kannab ta õlul,
filme vaadata tore on koos.
Õnne meile ta soovib,
täidab kõik meie soovid:
kohe viissada jäätist ta toob."


Sirje Pool
Roheline Päev 2016 peakorraldaja

Foto: Karolin Lillemäe. 

Rohkem pilte sündmusest leiad siit