MTÜ Eesti Skautide Ühing
PRESSITEADE
24.05.2018
 
Noorteühingutest oskab eestlane enim nimetada skaute
 
Kantar Emori läbi viidud uuringu tulemus näitab, et eestlased oskavad noorteorganisatsioonide hulgast enim nimetada Eesti skaudiorganisatsiooni, millele järgnevad kodutütarde ja noorkotkaste organisatsioonid. Noorteühingute tuntus üldisemalt on küsitletute hulgas aga küllaltki madal.

Tagametsa jahilossi laagrialadel koolitati möödunud nädalavahetusel Metsalaagri koolitusel taaskord välja kümmekond vabatahtlikku skauti. Kokkutulnud said heita pilgu skaudielu maailma ning mitmed kohaolnud said omale kaela ka esimese, vabatahtliku kaelaräti.

27.-29. aprillil kogunesid skaudid Narva linna, et tähistada välishooaja algust ja kaitsepühaku Püha Jüri päeva. Traditsioonilisest Jüripäeva laagrist võttis osa 18 ESÜ üksust ning lisaks skaudiüksus Peterburist.

11.-15. aprillil osales Okaskannel lipkonna vanemskaut Jane-Ly Tammekivi Agoral. Agora on hariv üritus, kus eriline rõhk on suunatud noortele ning kus kasutatakse „noortelt noortele” meetodit. Üritusel vaadeldakse tänapäeva ühiskonnas noorte jaoks olulisi teemasid ning küsimusi, millele leitakse vastused arutelude ja koostööde käigus. See on koht ideede jagamiseks ning õppimiseks üksteistelt.

Esmaspäeval, 16. aprillil, läbisid kolm Tartu Kristjan Jaak Petersoni Gümnaasiumi 11. klassi noormeest Karlo, Merino-Sten ja Evert-Aron oma Kogukonnapraktika Eesti Skautide Ühingus. Praktika eesmärgiks oli valmis teha ja läbi viia matkamäng, mille testgrupiks olid Mart Reiniku Kooli 7a klassi õpilased. Matk koosnes kuuest punktist ja kestis u 1h. Oli väga vahva. :)

Eesti Skautide Ühing liitus Kogukonnapraktika programmiga 2017. aasta sügisel. Kogukonnapraktika on uuenduslik koolide ja vabaühenduste koostööprogramm, mille käigus õpilased lähevad vabaühendusse lühipraktikale, kus nad saavad praktilise töökogemuse ja arusaama, et oma tegevustega saabki kogukonda meie ümber kujundada. Noored osalevad vabaühenduse töös ja näevad, kuidas sünnib ja toimib kodanikualgatus. Lisaks saavad nad teada, milliseid ühiskonnaprobleeme vabaühendused lahendavad ning miks seda tehakse.

Kogukonnapraktika kohta saad lähemalt uurida SIIT.

Eesti Skautide Ühingu poolene praktikajuhendaja oli personalijuht Katri Pruulmann, kes on kogemuse eest äärmiselt tänulik ning on väga uhke nii poiste kui ka matka läbinud laste üle. Kui ka Sina soovid kogukonnapraktikat ESÜs läbi viia, siis võta ühendust Katriga - See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..

Laupäeval, 7. aprillil 2018 toimus Tallinna Skaudimajas Rävälä Skautide Maleva Lõkkevana koolitus. Koolituse käigus õpiti, kuidas panna kokku lõkkeõhtu kava, kuidas valida lõkkelaule, kuidas laulu juhtida ning kuidas teha toredaid hüüde. Koolituse käigus loodi otseühendus Kanadaga, Eric Tiiseriga, kes rääkis lõkke maagiast ja pilkupüüdvast lõkke süütamisest. Videosalvestust välisühendusest näeb SIIN.